RTÜK'ten KRT'ye 'Gezi' cezası: Amaç kimse gerçekleri duymasın, bilmesin!

RTÜK, CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel ile Türkiye İşçi Partisi (TİP) İstanbul Milletvekili Ahmet Şık’ın Gezi Davası sonrası yaptıkları açıklamaları haberleştiren KRT, Tele 1, Halk TV ve Flash TV’ye “iktidarı küçük düşürme ve aşağılama” gerekçesiyle yüzde 3 para cezası verdi. RTÜK üyeleri İlhan Taşcı ve Onur Konuralp karara tepki gösterdi.

RTÜK'ten KRT'ye 'Gezi' cezası: Amaç kimse gerçekleri duymasın, bilmesin!

RTÜK, bugünkü toplantıda CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel ile TİP İstanbul Milletvekili Ahmet Şık’ın Gezi Davası sonrası yaptıkları açıklamaları haberleştiren KRT, Tele 1, Halk TV ve Flash TV’ye para cezası verdi. Toplam 4 kanala yüzde 3 para cezası verilen toplantıda, cezalara “iktidarı küçük düşürme ve aşağılama” savı gerekçe gösterildi.

banner112
'SANSÜR HAMLESİ'

RTÜK Üst Kurul Üyesi Okan Konuralp, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda karara tepki gösterdi. Konuralp, "Milletvekilleri açısından bu yönüyle ihlal yaratan karar, TV’ler açısından da basın özgürlüğü ihlali ve sansür hamlesidir. Uzman raporlarında, mevcut iktidarın ve mahkeme heyetinin itibarının zedelendiği iddiasının da bulunması ayrı bir garabettir" ifadelerini kullandı.

RTÜK Üst Kurul Üyesi İlhan Taşçı ise, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda karara ilişkin 'RTÜK’ün bugünkü cezaları gösterdi ki; milletvekilerinin söyledikleri birilerince beğenilmediğinde kanallar cezalandırılarak bu isimlerin yayınlara çıkarılmaması hedefleniyor' değerlendirmesinde bulundu.

Güncelleme Tarihi: 10 Mayıs 2022, 18:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER