Rus basınından bomba Suriye iddiası!

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Putin’in gerçekleştirdiği görüşme ile ilgili Rus basınından bomba bir iddia geldi.

Rus basınından bomba Suriye iddiası!

Türkiye’nin, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Putin’in gerçekleştirdiği Soçi Zirvesi’nin ardından Bahar Kalkanı Harekatı ile girdiği İdlib’den çekildiği iddia edildi.

Putin ve Erdoğan’ın Soçi’deki yüz yüze teması sonrası Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Suriye’nin İdlib eyaletinin kuzeyine çekildiği ileri sürüldü.

Rusya basının yer verdiği haberlerde kararda Türk Silahlı Kuvvetleri’ne yönelik saldırıların arttığı İdlib hakkındaki kararda Erdoğan’a yönelik baskının etkili olduğu iddia edildi.

Rusya’nın medya kuruluşu Lenta’nın Suriye askeri çevrelerindeki kaynaklara dayandırdığı haberine göre, TSK’nın İdlib’in güneyinden kuzeyine gerçekleştirdiği çekilme İdlib ana konulu Putin-Erdoğan zirvesi sonrası geldi.BİR GÜN ÖNCE BULGAR MEDYASI DA GÜNDEME GETİRMİŞTİ

Bulgar basınından www. bulgarianmilitary.com'un haberine göre, Putin Erdoğan görüşmesinden sonra TSK’ya bağlı bazı tank birliklerinin İdlib’den ayrıldığını iddia edilmişti. 

Geçmişte terörle mücadele operasyonlarında Türk üsleri ve birliklerinin  bölgede saldırıya uğradığı durumlar olduğu, Suriye güçlerinin müttefikler ve ABD tarafından, Suriye ordusunun ise Rusya tarafından silahlandırıldığı ifade edildi.

YORUM EKLE