Sağlık çalışanlarına sopalı saldırı

Şanlıurfa'nın Birecik ilçesinde bulunan devlet hastanesinde hasta yakınları sağlık çalışanlarına saldırdı. 9 sağlık çalışanını darp sonucu yaralandı. Hastane giriş-çıkışlar kapatıldı. Ortaya korkunç görüntüler çıktı. Kavganın nedeninin maske uyarısı olduğu öğrenildi.

Sağlık çalışanlarına sopalı saldırı

Alınan bilgilere göre olay Şanlıurfa'nın Birecik ilçesinde bulunan devlet hastanesinde meydana geldi. Hasta yakınları ve güvenlik personelleri arasında maske uyarısı tartışma yaşandı. 

Çıkan tartışmanın büyümesi üzerine hasta yakınları ve personeller kavga etti. Çıkan kavgada ilk belirlemelere göre aralarında güvenlik görevlilerinin de olduğu 9 kişi yaralandı. Yaralılara hastane içinde müdahale edilirken, hastane giriş çıkışı belli bir süre kapatıldı. 

Olay yerine çok sayıda polis ekibi sevk edilirken, çevrede güvenlik önlemi alındı. Hastanede çıkan kavga sonrası Birecik Kaymakamı Kadir Duman ve Kamu Hastaneler Birliği Başkanı Faruk Günak olay yerine giderek bilgi aldı. 

İddiaya göre, güvenlik görevlileri hastaneye gelen hasta ve hasta yakınlarını maske takmaları yönünde uyardı. Bu uyarıya rağmen hastaneye maskesiz girmek isteyen hasta yakınları ile güvenlik görevlileri arasında tartışma çıktı. Hasta yakınları, daha sonra hastaneye çağırdıkları yakınlarıyla birlikte güvenlik görevlilerine tekme, yumruk ve sopalarla saldırdı.

Saldırıya uğrayan güvenlik görevlilerinden Zeynel Abidin Kaya, Engin Kurt, Bayram Aslan, İbrahim Halil Savaş, Abdullah Delal Kızılkaya, Harun Kaya, Veysel Fırat ve Mustafa Kılıç aldıkları darbelerle çeşitli yerlerinden yaralandı. Yaralılar, hastanede tedavi altına alınırken, olay yerine çok sayıda polis ekibi sevk edildi. Hasta yakınları hastaneden ve çevresinden dışarı çıkarıldı.

İşte saldırı anı:

YORUM EKLE
YORUMLAR
GÜVEN BROWN
GÜVEN BROWN - 2 ay Önce

beyler üç maymunu oynama vakti değil.o sağlık personeline kalkan el devlete kalkmış demektir.

Soyunuz kurusun
Soyunuz kurusun - 2 ay Önce

Demekki 21. y yilin türkiye cumhuriyetinde hala barbarlik sürüyor !
durmadan imamhatip okullari acar insanlari modern egitimden uzaklastirirsanz olacagi bu!
Ne yazikdirki egitimi cüppeli ahmet hoca yapiyor