banner126

Sağlık emekçilerinden 'Varsın gitsinler' diyen Erdoğan'a yanıt

Genel Sağlık-İş Sendikası Genel Başkanı Derya Uğur, özel hastanelere geçen hekimler için "Varsın gitsinler" diyen AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yanıt verdi.

Sağlık emekçilerinden 'Varsın gitsinler' diyen Erdoğan'a yanıt

8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bugün kadın muhtarlarla bir araya gelen AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan, kamu hastanelerinden ayrılıp özel hastanelere geçen hekimleri hedef almış, “Özel sektör çok daha büyük paralar verdiği için oralara kaçıp gidiyorlarmış. Bakın açık konuşuyorum. Varsın gidiyorlar, gitsinler. Bizler de üniversiteleri yeni bitiren doktorlarımızı buralarda istihdam ederiz. Bunlarla beraber bu yola devam ederiz. Daha da ileri gidiyorum. Gerekirse yurt dışından ülkemize dönmek isteyenleri süratle buraya davet eder ve onları da ülkemizde istihdam ederiz. Buralar boş kalmaz, merak etmeyin” ifadelerini kullanmıştı. 

Genel Sağlık-İş Sendikası Genel Başkanı Derya Uğur, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bu sözlerine yazılı bir açıklamayla yanıt verdi. 

"HEDEF GÖSTERİLDİK" 

"Ebedi önderimiz Atatürk’ün 'Beni Türk hekimlerine emanet ediniz' sözünden geldiğimiz nokta 'Giderlerse gitsinler' olmuştur. Hekimler olarak, iyi hekimlik yapmak istediğimizi söyledik, 'şiddet son bulsun' dedik, tek istediğimiz insan onuruna yaraşır iş ve yaşam koşulları iken 'Halkı kin ve nefrete sürükleyen bir söylemle hedef gösterildik'' diyen Uğur, '''Varsın gidiyorlarsa gitsinler, bizler de üniversiteleri yeni bitiren doktorlarımızı buralarda istihdam eder buralarda yola devam ederiz’ diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan’a, daha mezun bile olmadan öğrencilerin geleceklerini yurt dışında aramakta olduğu bilgisinin verilmediği görülmektedir. Kendisine hatırlatılması gereken bir diğer konu, yurt dışına gitmeyip ülkesine hizmet etmeyi seçen yeni mezunlara ihtisasını yapması için kimin rehberlik edeceğidir'' sözlerini sarf etti. 

banner112
"BU VATANIN EVLATLARINI OKUTANLAR ŞAHISLAR DEĞİLDİR"  

Uğur şöyle devam etti:  

''Devletin liyakat, tecrübe ve bilgi gerektiren tüm kadrolarının içini boşaltıp liyakatsiz, deneyimsiz ve bilgisiz yandaşları söz konusu görevlere getiren bir zihniyetin aynı yaklaşımı hekimlere de göstermesi şaşırtıcı değildir. Sağlık sistemini ayakta tutan, öve öve bitiremediğiniz binalar değil, bu ülkenin yetişmiş insan gücüdür. Ayrıca bu vatanın evlatlarını okutanlar şahıslar değil, bu ülkenin yok edilmeye çalışılan sosyal devlet anlayışıdır.  

Yüzyıl önce yurdumuz toprakları emperyalistler tarafından işgal edildiğinde gitmeyen, direnen ebedi önderimiz Atatürk’ün silah ve mücadele arkadaşı kahraman Tıbbiyeli Hikmet Boran’ın yüzyıl sonraki meslektaşları olarak gitmeyeceğiz, direneceğiz; emeğimizin, eğitimimizin karşılığını alana kadar mücadele edeceğiz."   

YORUM EKLE
YORUMLAR
FG
FG - 3 ay Önce

Sn Cumhurbaşkanı "Gitsinler, Bizler de üniversiteleri yeni bitiren doktorlarımızı buralarda istihdam ederiz." demiş. Olur, beyin ameliyatlarını, kalp nakillerini bu gençlere yaptırırsınız artık. Zaten uzmanlık sınavları ve uzmanlık eğitimine de gerek yok, üniversiteyi bitirenin eline neşteri verip ameliyathaneye sokarsınız. Yurtdışından da uzman tabip ithal edersiniz.

GÜVEN BROWN
GÜVEN BROWN - 3 ay Önce

giderlerse gitsinler ben nasıl olsa paçamı kurtarmışım,parası olmayan düşünsün!

SIRADAKİ HABER