Sağlıkta özelleştirmenin faturası halka kesildi: Bir alçıya 1240 TL 

Kızının kırılan kolu için özel hastaneye giden SGK'li E.U.'ya 1240 TL fatura çıkarıldı. İtiraz üzerine hastane pazarlığa girişerek alçı ücretini önce 900 TL'ye, sonra 200 TL'ye indirdi.

Sağlıkta özelleştirmenin faturası halka kesildi: Bir alçıya 1240 TL 

Sağlıkta özelleştirme sonucu özel sağlık merkezlerine başvuranlara yüksek faturalar çıkarılıyor. Evrensel'den Saffet Yılmaz'ın haberine göre, Balıkesir Altınoluk’ta kamu görevlisi E.U, kızını düşmesi nedeniyle Özel Ekin Tıp Merkezine götürdü. E.U, burada kendisinden istenen tedavi ücreti karşısında adeta şok yaşadı.

E.U, SGK’li bir kamu çalışanı olmasına ve hastaneye acil durum nedeniyle başvurmasına rağmen çocuğunun kırık kolunun tedavisi için kendisinden muayene, röntgen ve kolun alçıya alınması bedeli olarak kendisinden toplam 1240 TL ücret talep edildiğini söyledi. 

ÖNCE YÜKSEK ÜCRET, SONRA PAZARLIK

Hastaneye acil durum başvurusu yapmalarına rağmen kendilerinden 190 TL muayene, 100 TL röntgen ve 950 lira da alçı karşılığı para istendiğini anlatan E.U, kızımın kolunun kırık olduğu ve alçıya alınması için 950 TL talep edildiğini dile getirerek “Bu fiyatın çok yüksek olduğunu ve bu ücreti ödeyemeyeceğimi söylediğimde ise benimle pazarlık etmeye başladılar. Sonrasında alçı ücretini 500 TL’ye düşürdüler” diye konuştu.

"TEDAVİMİZ GECİKTİ,ŞİKAYETÇİYİM"

Şikayette bulunacağını ve kızını bu halde sağlık hizmetinden mahrum bırakamayacaklarını söylediğimde ise hastane müdürünün kendini kenara çekerek alçı ücretini 200 TL’ye  indirdiklerini söylediğini aktaran E.U, “Bu ücretin de haksız olarak talep edildiğini belirterek  kızımı alıp 30 kilometre uzaklıktaki Edremit Devlet Hastanesine götürmek zorunda kaldım” diye konuştu. Acil müdahale gerektiren bir olayda kızının tedavi sürecinin istenen fahiş ücretler nedeniyle iki saati aşkın hastane koridorlarında ve yollarda acı içinde geçtiğini dile getiren E.U. “Hastane ve yetkililerin bu tutumu hakkında CİMER kanalı ile SGK’ye şikayette bulundum” dedi.

E.U’nun iddialarına ilişkin aradığımız Özel Ekin Tıp Merkezi yetkilileri ise babanın tepkisi sonucu kızının tedavisini önemsedikleri için daha sonra fiyat indirimi yaptıklarını ve ödemiş olduğu parayı da iade etmek için kendisine teklifte bulunduklarını iddia etti.

YORUM EKLE