Sanık 2,5 yıldır yakalanamadı: Duruşma ertelendi

İstanbul Avcılar'da 2,5 yıl önce birlikte yaşadığı Ercan Akkaş isimli erkek tarafından öldürülen Seda Kurt davasında, cinayet sanığı yakalanamadığı gerekçesiyle duruşma ertelendi. Seda Kurt'un annesi Bedia Akar, katil zanlısının nerede olduğunun bilindiğini söyleyerek, gelecek duruşmaya kızının mezar taşı yerine sanığın demir parmaklık arasındaki fotoğrafı ile gelmek istediğini söyledi.

Sanık 2,5 yıldır yakalanamadı: Duruşma ertelendi

Avcılar'da 2 çocuk annesi Seda Kurt, birlikte yaşadığı Ercan Akkaş tarafından 4 Kasım 2019 tarihinde öldürülmüştü. Cinayetten sonra yakalanamayan sanık Akkuş'un gıyabi yargılanmasına devam edildi. DHA'nın aktardığı bilgilere göre Bakırköy 11'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde bugün görülen 7'nci duruşmaya, Seda Kurt'un annesi Bedia Akar avukatıyla katıldı. Duruşmadan önce adliye önünde açıklama yapan anne Bedia Akar'ın üzerinde, 'Seda burada, katil nerede' yazısıyla, kızının, mezarının ve katil zanlısının fotoğraflarının basılı olduğu bir tişört giydiği dikkat çekti. Anne Bedia Akar, sanığın bir an önce yakalanmasını isteğini söyleyerek, "Torunum iki yaşındayken annesiz kaldı. Şimdi neden benim annem yok, neden benim bir ailem yok demeye başladı. Katil Ercan Akkaş'ın yeri belli. Neden bugüne kadar yakalanmadı. Gelecek duruşmada onun demir parmaklık arkasında çekilen fotoğraflı tişörtünü giymek istiyorum" dedi. Kadınlar, Bedai Akar'a destek olmak için adliyeye gelerek duruşmayı izledi.

Bedai Akar'ın avukatı Avukat Fadime Polat da, failin yakalanamadığı için formalite duruşmaya girdiklerini ifade ederek, "Duruşma 5 dakika sürmeyecek. Sanık Ercan Akkaş'ın yakalanarak, yargılanmasını istiyoruz" dedi.

Bakırköy 11. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmada fail Ercan Akkaş yakalanmadığı için dava ileri bir tarihe ertelendi. Öte yandan Seda Kurt'un daha önce güvenlik görevlisi olarak çalıştığı bir sığınma evinde, bir kadının eşi tarafından bıçaklanmasını önlemek isterken bacağından yaralandığı da ortaya çıkmıştı.

NE OLMUŞTU?

Avcılar'daki Ambarlı Mahallesi'nde bir binanın giriş katında 4 Kasım 2019 tarihinde, Ercan Akkaş isimli erkek, tartışma bahanesiyle birlikte yaşadığı eşi, 2 çocuk annesi Seda Kurt'u bıçaklayarak öldürdü. Cinayetten sonra kaçan Ercan Akkaş, 2,5 yıldır yakalanamadı. Cinayet sanığı, hakkında Bakırköy 11'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde 2020 yılı Kasım ayında açılan davada gıyabında yargılanıyor. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER