Saray İttifakı birer birer dökülüyor: AKP'li isim böyle isyan etti

Nevşehir Göreme Belediyesi Cumhur ittifakında. Başkan, MHP’li Ömer Eren. Belediye, AKP’li meclis üyesi Hasan Kalcı’nın kurduğu Kapadokya Engelli Yetenekler Derneği’nin elektrik ve suyunu kesti. AKP'li üye önemli açıklamalarda bulundu.

Saray İttifakı birer birer dökülüyor: AKP'li isim böyle isyan etti

Yerel seçimlerde Cumhur ittifakının kazandığı Nevşehir Göreme Belediyesinde, MHP’li Başkan Ömer Eren, AKP’li Belediye Meclis üyesi Hasan Kalcı’nın Kapadokya Engelli Yetenekler Derneği’nin (KEYDER) elektrik ve suyunu kesti. Belediye, bunu altyapı sorunu ve dosya sürecinin tamamlanması olarak gösterdi.

Derneğin kurucusu AKP’li Belediye Meclis üyesi Hasan Kalcı açıklama yaptı.

"7 BİN 500 KİŞİYE DOKUNDUK"

Odatv'de yer alan habere göre; 2011 yılında çocuğunun down sendromlu doğmasından sonra yıllarca ne yapabileceğini düşünen Kalcı, 2016 yılında KEYDER’i kurduğunu söyledi. Derneği, Göreme’de ekonomik şartları iyi olmayan özel gereksinimli bireyler ve ailelerin ihtiyaçları doğrultusunda tasarladıklarını ifade eden Hasan Kalcı, bugüne kadar 7 bin 500 üzerinde özel gereksinimli bireyin hayatına dokunduklarını söyledi.

Derneğin belediye ile daha önce sorun yaşamadığını belirten Kalcı, “Bir önceki yerel yönetim insiyatifi ile altyapı çalışmaları tamamlanana kadar destek verilerek elektrik ve su kullanımı sağlanmış, faturalandırılmıştır” dedi.

"BELEDİYE BAŞKANI ENGELLİYOR"

Derneğin gerekli başvuruları yapmasına rağmen MHP’li Belediye Başkanının bürokrasiyi engellediğini iddia eden AKP’li Meclis üyesi Kalcı şunları söyledi:

“KEYDER’in günlük 20 öğrenci kapasitesi ile devam eden atölye çalışmaları durmuştur. Bu ailelerin durumu ilgili eğitim ve atölye çalışmalarına devam etmek için uygun olmayıp dışardan özel eğitim alması neredeyse imkânsız ve çaresiz aileler. Altyapı sorunu ve dosya sürecinin tamamlanmaması bahane edilerek Göreme Belediyesi tarafından elektrik ve su hizmeti kesilerek dernek faaliyeti durdurulmuştur.”

"DERNEK SİYASET ÜSTÜ"

MHP’li Belediye Başkanının siyaset üstü olan derneğe şahsi hırsıyla yaklaştığını öne süren AKP’li Meclis üyesi Hasan Kalcı, derneğin faaliyetlerini sürdürebilmesi için sorunun çözülmesi gerektiğini vurgulayarak şunları söyledi: “Ben AK Parti’den Belediye Meclis Üyesiyim. Bu konu Cumhur İttifakının ve hatta siyasetin üstünde tutulması gereken bir konu iken, Göreme Belediye Başkanının şahsi hırs ve öfkesine, Alan Yönetimi işleyişini dizayn etme çabasına kurban edilmiş yüzlerce özel gereksinimli birey mağdur edilmiştir. Siyasi kesim bu anlamda konuyu görmezden gelip, çekimser kalınmıştır.  Bu konuda AK Parti bölge milletvekilimiz Mustafa Açıkgöz, diğer milletvekillerimiz, Sayın Valimiz ve Alan Yönetimi Başkanlığı haberdar. Haberdar olmayan hiçbir kurum yok ama her nedense bir türlü haklı olduğumuz bir konuda hiç kimse duyarlı davranmak istemiyor. Biz de bunu gerçekten anlamıyoruz. Bu bölgede 2 bin tane işletme var aynı durumda olan bir tek derneğimizin suyu ve elektriği kesik.”

Güncelleme Tarihi: 06 Mayıs 2021, 20:15
YORUM EKLE