Sedat Peker'den maaş aldığı iddia edilen isimden dikkat çeken sözler!

Sedat Peker'in ayda 10 in dolar maaş ödediğini ileri sürdüğü AK Partili Metin Külünk bir konferansta konuştu: "Yunanistan füze atacakmış. Atsın da görelim ağzının payını alır. 5 saatte Atina'dayız."

Sedat Peker'den maaş aldığı iddia edilen isimden dikkat çeken sözler!

Gazete Duvar'dan Elvan Yılmaz'ın haberine göre; Sedat Peker'in 10 bin dolar maaş ödediğini ileri sürdüğü AK Parti MKYK üyesi Metin Külünk  Çorum’da bir grup sivil toplum kuruluşu tarafından düzenlenen “Yeni dünya düzeninde Türkiye’nin konumu” konulu konferansa katıldı. 

Hakkındaki iddialarla ilgili bugüne kadar net bir açıklama yapmayan Metin Külünk, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın faiz insin diye kararlı şekilde irade koyduğunu ancak sesin Amerika’dan değil TÜSİAD’tan geldiğini söyledi. Külünk, yeni dünya düzeninde Türkiye’nin kutup başı güç merkezi olmasını istemeyenlerin PKK üzerinden Türk devletinin butik devlet haline getirmek, FETÖ üzerinden Türk devletinin çatısını çökertmek, ve LGBT üzerinden de insani değerlerini tüketmek istediklerini ileri sürdü.

"HODRİ MEYDAN"

Dış güçlerin Yunanistan üzerinden savaş denemesi yapmak istediğini ileri süren Metin Külünk, “Hodri meydan. Yunanistan füze atacakmış. Atsın da görelim ağzının payını alır. 5 saatte Selanik’teyiz. 5 saatte Atina’dayız. Eski Türkiye yok artık. 2. Dünya Savaşı’nda ABD’nin vereceği atık silaha ihtiyaç duyan Türkiye yok. Her anlamda güçlü Türkiye var. Bugün zorluklarımız var. Güçlüklerimiz var. Dolar kurunun yükselmesi o paralelde enflasyon baskısı nedeniyle vatandaşımızın cebinde hissedilmesi. Bunlar aşılır, bunlar çözülür. Bu krizleri ilk defa atlatmıyoruz" dedi.

"GÖNLÜMÜZDEN GEÇEN FAİZSİZ DÜZEN"

Külünk, ekonomik meselelerle ilgili görüşlerini ise şöyle dile getirdi: "1947’de Türkiye IMF’ye teslim edildi. O günden bugüne bu milletin trilyonları alındı. Şimdi cumhurbaşkanımız faiz düşsün diyor. Bizim de gönlümüzden geçen faizsiz bir düzen. Neoliberalizm çöktü. Vahşi kapitalizm çöktü. Dünya yeni bir ekonomik paradigma arayışı içerisinde. Ama üzgünüm Müslümanlar, Müslüman iktisatçılar dünyaya yeni bir şey söyleme noktasında değiller. Cumhurbaşkanımız faiz insin diye kararlı şekilde irade koyuyor. Ne garip ses Amerika’dan değil TÜSİAD’tan geliyor. Bu faiz kimin cebinden çıkıyor. Bizim cebimizden çıkıyor. Bu süreci Türkiye’nin birliğini ve dirliğini koruyarak ve kollayarak geçtiğimizde ise, süreçten en güçlü çıkacak devlet ve milletiz biz olacağız.” 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ayhan Gezer
Ayhan Gezer - 2 hafta Önce

Milletin üzerinden kemirdikleri ile beslenen bu şahsiyetsizmi duygu ve düşüncemize tercüman oluyor.