Sedat Peker'in dikkat çektiği uyuşturucu hattının Ankara ayağına operasyon

Ankara merkezli 3 ilde düzenlenen uyuşturucu operasyonunda gözaltına alınan 1'i kadın 6 kişi, adliyeye sevk edildi.

Sedat Peker'in dikkat çektiği uyuşturucu hattının Ankara ayağına operasyon

Yürütülen soruşturma kapsamında, 25 Ocak'ta Kolombiya'nın Bogota şehrinden çiçek kolileri arasında İstanbul'a getirilen 24 kilo 600 gram, 25 Mart'ta 2 kilo 184 gram ve 5 Eylül'de Ekvador'dan muz konteynerine gizlenerek getirilen 44 kilo 850 gram kokain sevkiyatıyla bağlantılı olduğu belirlenen 7 kişi hakkında gözaltı kararı verildi. İstanbul ve Ankara Emniyetine bağlı Narkotik ve Kaçakçılık Şube Müdürlükleri ekiplerince 9 aylık teknik ve fiziki takibin ardından Ankara, İstanbul ve Sakarya'da belirlenen adreslere şafak vakti eş zamanlı operasyon düzenlendi.

150 POLİS KATILDI 

150 polisin katılımıyla gerçekleştirilen operasyonda, Tolga C., Gökhan P., Nurten A., Atilla A., Galip Ç. ve Levent G. yakalanarak gözaltına alındı. Atilla A., kaldığı villada yatak odasına özel yaptırdığı asansör ile otoparka inerek kaçmaya çalışırken yakalandı. Sakarya'da lüks villasında yakalanan Nurten A.'nın babası Selahattin A.'nin da 1990'lı yıllarda düzenlenen büyük bir operasyonda uyuşturucu ticaretinden gözaltına alındığı ve cezaevine girdiği öğrenildi.

Operasyon kapsamında yapılan arama çalışmalarında 210 milyon lira değerinde 71 kilo 634 gram kokain, 1 balistik yelek, 3 av tüfeği, 1 tabanca, tabancaya ait 3 şarjör, 1 sahte diplomat kimliği, 31 bin 50 dolar, 52 bin 250 TL, 3 milyon 409 bin lira değerinde çek ve senet ele geçirildi. 

ADLİYEYE SEVK EDİLDİLER

Ankara Emniyet Müdürlüğü'nde ifade işlemleri tamamlanan şüphelilerden 3'ünün suçunu itiraf ettiği öğrenildi. Şüpheliler Ankara Batı Adliyesi'ne sevk edilirken, verdikleri ifadeler doğrultusunda soruşturmanın genişletileceği ve yeni gözaltıların olabileceği belirtildi. Öte yandan gözaltı kararı verilen şüphelilerden Levent T.'nin yakalanmasına yönelik çalışmalar da sürüyor.

dgdfgdfg-001.jpg

tytyty-001.jpg

bvvcvcvc.jpg

fgfgfg-001.jpg

YORUM EKLE