Sedat Peker'in gündeme getirdiği 4.9 ton kokainle ilgili İstanbul'da operasyon

Kolombiya-İstanbul hattındaki uyuşturucu kaçakçılığında yeni gelişme... İstanbul Emniyeti 16 aylık çalışma sonucunda, 4.9 tonluk kokainin sahibi olduğu iddia edilen M.K. ile birlikte 14 kişiyi gözaltına aldı. 4.9 ton kokain iddialarını organize suç örgütü lideri Sedat Peker gündeme getirmişti.

Sedat Peker'in gündeme getirdiği 4.9 ton kokainle ilgili İstanbul'da operasyon

Sözcü'den Hapi Atam'ın haberine göre; Kolombiyalı yetkililer, Buenaventura Limanı'nda 3 Nisan 2020’de yakalanan 4.9 ton kokainin İstanbul’a gönderileceğini, alıcısının da şirket sahibi M.K. olduğunu açıklamıştı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü ekipleri 16 aylık çalışma sonucunda, bu sabah, yakalanan kokainin sahibi olduğu iddia edilen M.K. ile birlikte 14 kişiyi gözaltına aldı. Organize suç örgütü kurmaktan dolayı hakkında yakalama kararı olan ve şu anda yurt dışında bulunan Sedat Peker, geçen mayıs ayı başında Youtube’a yüklediği videosunda, Kolombiya’dan Türkiye’ye 4 ton 900 kilo kokain sokulacağını, ancak yapılan bir operasyonla nakliyatın engellendiğini iddia etmişti.

banner112

Yaklaşık bir ay sonra Kolombiyalı yetkililer Peker’in iddiasındaki miktar kadar kokain ele geçirmiş; Kolombiya Savunma Bakanı Carlos Holmes Trujillo da yakalanan uyuşturucunun değerinin 265 milyon dolar olduğunu doğrulamıştı.

EMNİYET CEVAP BEKLİYORDU

Emniyet Genel Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı, Kolombiya’da ele geçirilen ve Türkiye’ye gönderileceği iddia edilen 4 ton 900 kilogram kokaine ilişkin 11 Ekim’de yazılı bir açıklama yapmıştı. Emniyet açıklamada, Kolombiya adli makamlarına iletilen adli yardımlaşma talebinin henüz cevaplanmadığını duyurmuştu.
 

Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2022, 13:05
YORUM EKLE
YORUMLAR
ikaz edildi , beklendi ve  deliller karaltirildi!
ikaz edildi , beklendi ve deliller karaltirildi! - 1 hafta Önce

16 ay sonrasinda ne delil kalmistir ne suc !!! Yüksek düzeyde irtibatli olmadan böyle büyük uyusturucu kacakciligi im kan siz !!!! yoksa istihbarat örgütü kahvede tavlami oynuyor?

Süphelileri rüyamda gördüm
Süphelileri rüyamda gördüm - 1 hafta Önce

üst düzey siyasetciler ve derin devlet cetesi
sarayliya hakaret edeni aninda bulan emniyetin uyusturucu trafiginden haberi yokmus, inanan varmi?

Abuzer
Abuzer - 1 hafta Önce

İşin içinden cin alinin oğlu da çıkarsa sakın şaşırmayın ne hızlı istihbarat örgütümüz var sadece 16 ay sonra harekete geçmişler...Ha Ha Haaaa.....