Sedat Peker'in iddialarında adı geçen Metin Kıratlı kimdir?

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker, bugün yayınladığı 8. videosunda Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanı Metin Kıratlı’ya ilişkin çarpıcı iddialarda bulunmuştu. Peki Metin Kıratlı kimdir?

Sedat Peker'in iddialarında adı geçen Metin Kıratlı kimdir?

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker, yayınladığı son videosunda Suriye’de ticaret yapmak için Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanı Metin Kıratlı’ya gidilmesi gerektiğini iddia etmişti.

Peker, ''Şimdi sizin Suriye’de ticaret yapmanız için ne yapmanız gerek biliyor musunuz? Metin Kıratlı bey var, cumhurbaşkanlığı idari işler başkanı, Külliye’ye gideceksiniz. Ama böyle bir iki kamyonluk işleri söylemiyorum, büyük, kaçak ham petrol, çay, şeker, alimünyum, bakır, ikinci el araç. Milyarlarca dolarlık para'' ifadelerini kullanmıştı.

''Siz oradan onayı aldıktan sonra MT grup var, Murat Sancak, Ramazan Öztürk, tüm hiyerarşi orada'' diyen Peker ''Onların onayı geçtikten sonra, El Nusra’nın iktisat sorumlusu var, Ebu Abdurrahman, Ebu Şeyma ismini de kullanıyor, şu anda da ticaret böyle yapılıyor biliyor musunuz?'' iddiasında bulunmuştu.

METİN KIRATLI KİMDİR?

Kıratlı, 2018 yılında AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanlığına atandı. Öncesinde Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreter Yardımcılığı görevini yapıyordu.

'En yüksek devlet memuru' sıfatı ile Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanlığı’na atanan Kıratlı, 1990 yılında Ankara Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. Metin Kıratlı, Hâkimlik stajını tamamladıktan sonra sırasıyla Ulaş (Sivas), Çaldıran (Van), Yalvaç (Isparta) ve Manavgat Antalyal’ya) hâkimlikleri, Adalet Bakanlığı Ceza İşleri Genel Müdürlüğü tetkik hâkimliği, daire başkanlığı ve genel müdür yardımcılığı görevlerinde bulundu. 30/12/2011 yılından 2014 yılına kadar genel müdür olarak görev yaptı. 2014 yılından itibaren de Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreter Yardımcısı olarak çalıştı.

Erdoğan’ın yargıya yönelik talimatlarının Adalet Bakanlığı Ceza İşleri Genel Müdürlüğü’nden, Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreter Yardımcılığına atanan Kıratlı üzerinden verildiği, Kıratlı’nın da Deniz Feneri soruşturmasını kapatan Ankara Cumhuriyet Başsavcısı Harun Kodalak’la yakın temas halinde olduğu öne sürülmüştü.

84 BİN LİRA MAAŞ ALDIĞI ORTAYA ÇIKMIŞTI

CHP Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz, Kıratlı’nın aylık gelirinin 84 bin 702 lira olduğunu ortaya çıkarmıştı. Yavuzyılmaz, Kıratlı’nın, Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanlığının yanısıra Borsa İstanbul Yönetim Kurulu üyesi olarak da maaş aldığını belirtmişti.

EŞİ FETTAH TAMİNCE‘NİN AVUKATI

Erdoğan’ı rüyasında görmesiyle tanınan Fettah Tamince Konya’da 'FETÖ terör örgütüne yardım' suçlamasıyla süren davasında beraat etmişti. Bu davanın dikkat çeken yanı ise Tamince’yi Avukat Gülçin Kıratlı’nın savunması oldu. Gülçin Kıratlı, Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanı Metin Kıratlı’nın eşi. Ankara’da Hitit Arabuluculuk Bürosu’nda çalışan Gülçin Kıratlı’nın, Konya’daki davada Tamince’nin avukatlığını yapması soru işaretlerine neden olmuştu. Hitit Arabuluculuk’un açılışını da Metin Kıratlı yapmıştı. Gülçin Kıratlı, beraat kararının gerekçesine ilişkin açıklama yapmak istemediğini belirtmişti.

Tamince AKM’nin temel atma töreninde Erdoğan’la birlikte görülmüştü. AKM’nin inşaatı Tamince’nin patronu olduğu Sembol İnşaat’ın yapacağı açıklanmıştı. İhalenin ilk aşaması 860 milyon bedelle Yeni Yapı-Sembol İnşaat ortaklığına verilmişti.

Tamince’nin sahibi olduğu Rixos Otel’de Burak Oğraş şüpheli bir şekilde hayatını kaybetmişti.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ocaklar Sönüyor.
Ocaklar Sönüyor. - 2 hafta Önce

KAYNAK :
Metin Kıratlı'nın Eşi arşivleri - Deşifre Haberlerhttps://desifrehaberler.com › tag › metin-kiratlinin-esi
Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanı Metin KIRATLI'nın, Yargıtay 1.hukuk dairesine akıl almaz... Deşifre Haberler 06/01/2021.
Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanı Metin KIRATLI’nın, Yargıtay 1.hukuk dairesine akıl almaz müdahelesi!
Yargıtay 1.hukuk dairesinin son dönemlerde verdiği kararlar duyanlara ‘yok artık’ dedirtti.
Bilindiği üzere eşi avukat Gülçin Kıratlı üzerinden Yargıtaya özellikle de Yargıtay 1.hukuk dairesine müdahaleleri hukuk camiasında yüksek sesle konuşulmaya başlandı.
Daha önce de “Deniz feneri Davası” ve “Fettah Tamince” dosyaları ile adı sıkça gündeme gelen Kıratlı ve avukat eşinin Yargıtay üzerindeki baskısı, Yargıya müdahelenin ne boyutta olduğunu gözler önüne serdi.
Yerel mahkemelerin vermiş olduğu hukuka uygun kararları akıl almaz bir şekilde bozarak, vatandaşın bedelini dahi ödediği tapuları iptal ettirmeye çalışan ve bu dosyalardan ciddi menfaat sağlayan KIRATLI’nın tapu dairesi olarak bilinen Yargıtay 1.hukuk dairesine sirayeti hukuk çevrelerinde ‘pes artık’ dedirtti.
Tüm dosyaları lehine çevirmesiyle bilinen Metin KIRATLI’nın Tapu-Taşınmaz Tapu Dairesi olarak bilinen Yargıtay 1.hukuk dairesiyle menfaat ilişkisi tüyler ürpertti.
Vatandaşların bedelini ödediği tapuları eşinin taraf olduğu dosyalarda, haksız bir şekilde kazandıran ve vatandaşın anayasal güvence altında bulunan mülkiyet hakkını gasp ettirmesi, özellikle ülkemizdeki hukuk reformunun gündemde olduğu bugünlerde kulislerde sıkça konuşulmaya başladı.
Cumhurbaşkanlığına yakın çevrelerin dahi KIRATLI’ nın bu absürt müdahelelerini yadırgayarak, yargıya güvenin zedelendiği yönünde görüş bildirdiği öğrenildi.Tüm aklı selim hukukçuların üzerinde fikir birliği sağladığı yerel mahkeme kararlarını hiçe sayarak dosyalarda KIRATLI’nın eşinin taraf olduğu yönde Yargıtay kararları verilmesi çok konuşulacağına benziyor.
Sayın Cumhurbaşkanının; haksız yargı gasplarının önüne geçilmesini temenni ediyoruz. Açıklamalarından sonra skandallarla gündeme gelen Metin Kıratlı’nın yargı içerisindeki siyasî baskısı ve eşi üzerinden rant sağladığı çok açık bilindiğinden daha fazla insanın hakkını gasp etmesinin önüne geçilmesi umuluyor. Bunun yanı sıra eşinin yargıtayda taraf olduğu açıktan veya gizli müdahil olduğu tüm dosyaların, âkil hukukçu ve tarafsız yargı üyeleri tarafından incelenerek hakkaniyetli kararlar verilip yargı gaspının önüne geçilmesi temenni ediliyor.

KIRATLI LININ SÖNDÜRDÜĞÜ OCAK
KIRATLI LININ SÖNDÜRDÜĞÜ OCAK - 2 hafta Önce

Bunun yaktığı bir çok can var. HAKSIZI HAKLI çıkarmakta usta bu kişi . INSANLARIN GELECEĞİNİ YOK EDENİN GELECEĞİ OLMAYACAGINI BU KIŞI BILMIYORMU ?

KIRATLI  MAĞDURU
KIRATLI MAĞDURU - 2 hafta Önce

YARGIYA MÜDAHALE ETMEK NE DEMEK ? DUYUN GÖRÜN ARTIK.

Gercekler
Gercekler - 2 hafta Önce

Nedense hep zengin olupta haksizlari haklı çıkaran bir av. Eşi

Gerçekler ortaya çıkıyor sayın metin
Gerçekler ortaya çıkıyor sayın metin - 2 hafta Önce

HALIYKEN HAKSIZ DURUMA DÜŞTÜM BUNUN YÜZÜNDEN HERSEYI MI KAYBETTIM. HAYATIM KARARDI. ADALET HUKUK ÖNÜNDE %100 HAKLI OLSANDA KARŞI DA ESI VARSA AVUKAT KESIN KAYBEDERSIN. ANCAK BU IŞLER BIRGUN AYNEN BÖYLE PATLAR IŞTE.

Acil
Acil - 2 hafta Önce

ÜLKEDE 600 E YAKIN MILLETVEKILI KIMI TEMSIL EDIYOR. MILLET ADALET ISTIYOR. KEYFILIK DEĞIL.

Çağrı
Çağrı - 2 hafta Önce

YARGIYA MÜDAHALE NE DEMEK ? VATANDAŞIN GELECEĞİ ILE OYNAMAKTIR BU. IKTIDARI MUHALEFETI TÜM PARTILER BU IŞE ÇÖZÜM BULMALIDIR

BU KIŞININ MAĞDUR  ETTIGI  KIŞI
BU KIŞININ MAĞDUR ETTIGI KIŞI - 2 hafta Önce

INSANLARIN ÇOCUKLARININ GELECEĞİ NI YOK EDEN, INSANLARIN OLACAKLARINI SÖNDÜREN BIRISI OLDUĞUNUZDA DAIR BEN NAMUSUM SEREFEFIM UZERINE YEMIN EDERIM.