Sedat Peker'in ifşalarının ardından ifade değiştirdi: 'Beni çıkarın' şantajı

Gazeteci Erk Acarer, sosyal medya hesabından organize suç örgütü lideri Sedat Peker'in iddiaları ile gündeme gelen ve geçtiğimiz günlerde polise teslim olan Halil Falyalı'yla ilgili paylaşımlarda bulundu. Acarer, paylaşımında Falyalı'nın cezaevinden çıkmak için bürokratlara ve siyasilere müstehcen kasetleri üzerinden şantaj yaptığı iddialarına yer verdi. Acarer; iddialara göre Falyalı'nın elindeki müstehcen kasetlerde yer alan isimlerden birinin KKTC Başbakanı Ersan Saner'in olduğunu belirtti.

Sedat Peker'in ifşalarının ardından ifade değiştirdi: 'Beni çıkarın' şantajı

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker'in videoları ile gündeme gelen Halil Falyalı, geçtiğimiz günlerde polise teslim olmuştu. 

Falyalı'nın teslim olmasının ardından gazeteci Erk Acarer, söz konusu kişiye ilişkin önemli iddiaları sosyal medya hesabından paylaştı. 

''KKTC’de mide bulandıran işler oluyor ve maalesef bu işler hem KKTC Başbakanı hem de Türkiye’ye uzanıyor'' diye yazan Acarer, ''Falyalı cezaevine gönderilmişti. Pazarlık başlattı. “Beni çıkarın” diye şantaj yapmaya başladı. İddiaya göre, bürokrat ve siyasilere müstehcen kasetleri üzerinden baskı yaptı'' ifadelerini kullandı. 

Acarer'in paylaşımları şöyle: 

1-KKTC’de mide bulandıran işler oluyor ve maalesef bu işler hem KKTC Başbakanı hem de Türkiye’ye uzanıyor. Şuradan başlayalım:

2-Halil Falya’lı tutuklandı. (İlişkilerini biliyorsunuz.) Falya’lının kardeşi ile iddia işi yapan Eray Kenanoğlu isimli kişi 3 sene önce silahlı saldırıya uğramıştı. Uyuşturucudan da Silivri’de kalmıştı.

3-Anladığımız kadarıyla Peker ifşalara başlayınca hem Falyalı hem de Türkiye’nin baskısı ile silahlı saldırı dosyasındaki ifadesini değiştirdi, bir anda ve alakası yokken Peker yaptırdı dedi.

4-Burası dosyanın Peker ile ilgili tarafı. Fakat mide bulandırıcı yön şurada. Falyalı cezaevine gönderilmişti. Pazarlık başlattı. “Beni çıkarın” diye şantaj yapmaya başladı. İddiaya göre, bürokrat ve siyasilere müstehcen kasetleri üzerinden baskı yaptı.

5-İşte tam burada yandı gülüm keten helva. İddia odur ki bu kasetler hem siyasi hem de bürokratlara gönderilirken Peker’in yakınlarının eline geçti. Yine bunlarda Kıbrıs Başbakanı Ersan Saner’in de görüntüleri var. Pisliğin dibi.

6-Kıbrıs ve Türkiye’deki siyasi ve bürokratların kimlerle iş yaptığı, zaaflarını ve nasıl teslim olup uyuşturucu satıcıları ile pazarlığa oturduklarını görüyorsunuz. Gerçekten pisliğin dibi! Büyük bir kriz kapıda anladığımız kadarıyla.

'VİDEOLARI İZLEDİM'

Gelen sorular üzerine bir paylaşımda daha bulunan Erk Acarer, KKTC Başbakanı Ersan Saner'in yer aldığı müstehcen görüntüleri izlediğini belirterek 'Saner istifa etmeli' ifadelerini kullandı.

Videoyu izledim.Elbette özel hayatın gizliliği nedeni ile paylaşmayacağım. Bizi ilgilendirmez.Bizi ilgilendiren, TR-Kıbrıs ayağı. Ayrıca siyasilerin uyuşturucu tacirleri ile iş tutup onlara teslim olması.Mevkilerinizi, halkın teveccühünü lekelediniz. Başbakan Saner istifa etmeli.

Güncelleme Tarihi: 19 Ekim 2021, 22:44
YORUM EKLE