Sedat Peker'in videosuyla gündeme gelen Erkam Yıldırım'a bir şok da mahkemeden geldi

Eski Başbakan ve AKP Genel Başkanvekili Binali Yıldırım’ın oğlu Erkam Yıldırım Odatv’ye açtığı tazminat davasını kaybetti.

Sedat Peker'in videosuyla gündeme gelen Erkam Yıldırım'a bir şok da mahkemeden geldi

Eski Başbakan ve AKP Genel Başkanvekili Binali Yıldırım’ın oğlu Erkam Yıldırım Odatv’ye açtığı 30 bin liralık tazminat davasını kaybetti.

İzmir 1. Asliye Hukuk Mahkemesi açıkladığı kararında Erkam Yıldırım’ın tazminat talebini reddetti.

DAVA SÜRECİ

Dava, İstanbul'da 29-30 Ocak tarihlerinde Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından düzenlenen, Avrupa, Asya ve Afrika'dan ülkelerin katıldığı "Vahyin Kutsadığı Şehir Kudüs" konulu toplantıda, 20 kişi için Kudüs ziyareti çekilişi yapıldığı, Başbakan Binali Yıldırım'ın oğlu olan Erkam Yıldırım’ın da bu çekilişe katıldığı ve Kudüs ziyareti kazandığına dair haberin ardından açılmıştı.

Odatv’nin “Kumarda kaybeden Diyanet'te kazanır” başlığının ve haberinin doğru olmadığını savunan Erkam Yıldırım’a mahkeme, gerekçeli kararında şu ifadelerle yanıt verdi:

“Davacı dava konusu haber ve fotoğrafların yayınlandığı tarihte dönemin Başbakanının oğludur. Davaya konu edilen Davacının kumarhanede çekilen resmi ve paylaşılan haberler ise daha önceden ‘Haber’ olarak yazılı ve görsel basına yansıyarak kamuoyuna mal olmuştur. Davacının ister kendisi tarafından düzenlensin, isterse Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından düzenlenensin habere konu organizasyonda çekiliş yaptığı da tartışmasızdır. Bu nedenle dava konusu 31.01.2018 tarihli internet haberinin Anayasanın 26 ve AİHS'nin 10. Maddeleri çerçevesinde "İfade Özgürlüğü" kapsamında değerlendirilmesi gerekir. Dava konusu haberde davacıyı küçük düşürücü, aşağılayıcı, hakaret içeren herhangi bir ifadede bulunmamaktadır.”

Mahkeme bu gerekçelerle Odatv’nin haberinin doğru olduğunu belirterek Erkam Yıldırım’ın tazminat talebini reddetti.

YORUM EKLE
YORUMLAR
BU BABA-OĞLU NE ZAMAN GÖRSEM GÜLME KİRİZİ GEÇİRİP SANDALYEDEN DÜŞÜYORUM AQ..
BU BABA-OĞLU NE ZAMAN GÖRSEM GÜLME KİRİZİ GEÇİRİP SANDALYEDEN DÜŞÜYORUM AQ.. - 1 ay Önce

.

Silivriye Gitmek İstemeyen
Silivriye Gitmek İstemeyen - 1 ay Önce

Adam ya adam geldi adam