Sedat Peker'in 'yalanlarsan kasetini yayınlarım' çıkışının ardından AKP'li üst düzey isimden flaş sözler!

Sedat Peker’in sosyal medya ortaya atığı iddialarda görüştüğünü belirttiği ve uyarıda bulunduğu AKP MKYK üyesi Metin Külünk konuştu. Peker, Külünk’ün yaptıkları görüşmeyi inkar etmesi durumunda “kaseti yayınlarım” demişti.

Sedat Peker'in 'yalanlarsan kasetini yayınlarım' çıkışının ardından AKP'li üst düzey isimden flaş sözler!

Sosyal medya üzerinden ortaya attığı iddialarla aylardır Türkiye’nin gündemini sarsan Sedat Peker, dün yine birbirinden ilginç iddiaları Twitter’da paylaştı.

FETÖ firarisi Cehveri Güven’in kendisi hakkındaki iddialarına cevap veren Peker, AKP’nin FETÖ ile müzakere halinde olduğunu öne sürmüştü. Peker, AKP-FETÖ arasındaki müzakerenin Ankara Milletvekili Mücahit Arslan üzerinden gizlice yürütüldüğünü iddia etmişti.

Peker’in bir diğer çarpıcı iddiası ise, AKP İstanbul eski Milletvekili ve MKYK Üyesi Metin Külünk ile ilgili oldu. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun “Sedat Peker’den 10 bin dolar alan siyasetçi var” iddiasının odağında bulunan Külünk’ün ismi Peker’in son iddialarında Pelikan grubu ile birlikte anıldı.

Peker paylaşımında telefon görüşmesi gerçekleştirdiğini iddia ettiği Külünk için, “Serhat Albayrak ile pelikanı birbirinden ayırmamı rica etmişti. Pelikancıları adeta kutsamıştı (eğer Metin Külünk bu sözlerimi yalanlarsa kendisini rezil etmekten mutluluk duyarım, kaseti yayınlarım)" ifadelerini kullandı.

Yeniçağ'dan Fatih Ergin'in haberine göre; AKP’li Metin Külünk ise konu ilgili  konuştu. Külünk, Peker’in hem telefon görüşmesi hem de Pelikan grubuna dair iddialarıyla ilgili soruya, “Kişilik haklarıma lütfen saygı duyunuz. Konuşup konuşmamak bana aittir. Bir haktır. Lütfen saygı duyulsun.” şeklinde cevap verdi.

Güncelleme Tarihi: 18 Ağustos 2021, 20:00
YORUM EKLE
YORUMLAR
Flas soz
Flas soz - 1 ay Önce

Bu mu flas soz? Yapacaginiz haberi ...