Sedat Peker KKTC'de kriz yarattı: Erk Acarer'den bomba iddialar

Gazeteci Erk Acarer, tutuklanan Halil Falyalı'nın elindeki kasetlerle siyasilere şantaj yaptığını ileri sürmüştü. Acarer kasetlerin Peker'in eline geçtiğini ve KKTC Başbakanı'nın videosunu izlediğini söylemesinin ardından flaş bir açıklama daha yaptı. Acarer paylaşımında hükümet ortağı DP'yi işaret etti. 

Sedat Peker KKTC'de kriz yarattı: Erk Acarer'den bomba iddialar

Gazeteci Erk Acarer, sosyal medya hesabından Sedat Peker'in iddiaları ile gündeme gelen Halil Falyalı'nın cezaevinden çıkmak için bürokratlara ve siyasilere müstehcen kasetleri üzerinden şantaj yaptığı iddialarına yer vermişti. 

Acarer; iddiasında Falyalı'nın elindeki şantaj kasetlerinde yer alan isimlerden birinin KKTC Başbakanı Ersan Saner olduğunu belirttmişti.

'TURKIYE'DE SIYASET VE BUROKRASININ DE BAZI ISIMLERIN...'

Erk Acarer, tutuklanan Halil Falyalı'nın elindeki kasetlerle siyasilere şantaj yaptığını, şantajın boyutunun Ada'nın da dışına çıkabileceğini öne sürdü. 

Acarer; iddiaya göre Falyalı'nın elindeki şantaj kasetlerinde yer alan isimlerden KKTC Başbakanı Ersan Saner dışında DP Genel Başkan yardımcısı Tözün Tunalı'nın da olduğunu belirtti.

Acarer ayrıca, şantaj kasetlerinde Türkiye'den bazı siyasilerin ve bürokratların olabileceği sinyalini verdi. 

İşte o açıklama: 

YORUM EKLE