Selahattin Demirtaş yeni parti mi kuruyor? Başak Demirtaş'tan yeni açıklama

Selahattin Demirtaş hakkında bir gazetede yer alan 'Yeni parti kuracak' iddialarıyla ilgili Başak Demirtaş, Selahattin Demirtaş ile yaptığı görüşmeyi paylaştı.

Selahattin Demirtaş yeni parti mi kuruyor? Başak Demirtaş'tan yeni açıklama

HDP'nin tutuklu eski Eş Genel Başkanı Selahatttin Demirtaş hakkında çıkan 'yeni parti kuracak' iddialarına Başak Demirtaş'tan açıklama geldi.

Selahattin Demirtaş'ın eşi Başak Demirtaş, sosyal medya hesabı Twitter'dan yaptığı açıklamada, Selahattin Demirtaş'ın ''Aklı başında insanlar böyle bir yalanı ciddiye alırsa üzülürüm'' dediğini açıkladı. 

İşte Başak Demirtaş'ın açıklamasının tamamı: 

Bugün Selahattin ile görüştüm. Kendisi iyi, selamları var. Hakkında çıkarılan yalan haberleri de konuştuk. Parti kuracağına şeklindeki yalanlar için, bir kesimin ve provokatörlerin inanmasını anlayabilirim dedi. Çünkü onların hayal dünyasında böyle bir şey olabilir.

"Aklı başında insanlar böyle bir yalanı ciddiye alırsa üzülürüm" dedi. Böyle bir yalana inananlar olursa onun dışarıda ve içeride yürüttüğü mücadeleyi gerçekten de anlayamamışlar demektir.

Selahattin, "HDP benim için sadece bir parti değildir. HDP'nin ilkeleri, değerleri, mücadelesi benim yaşamımdır. Hdp benim ruhumdur." dedi.

Selahattin'in halkımıza da bir mesajı var. Halkımızın, ayrı bir parti kuracağı şeklindeki böyle basit yalanlara zaten inanmadığını biliyor. "Böyle yalanlara gülüp geçmek lazım" dedi. Herkese selamlarını ve sevgilerini gönderdi.

Güncelleme Tarihi: 10 Eylül 2020, 19:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER