Serbest bırakılan gazeteci Murat Ağırel hakkında tutuklama kararı

Yeniçağ gazetesi yazarı Murat Ağırel hakkında serbest bırakıldığı dosyadan tutuklama kararı verildi. Kararın savcılığın itirazı üzerine İstanbul 9. Sulh Ceza Mahkemesi tarafından alındığı öğrenildi.

Serbest bırakılan gazeteci Murat Ağırel hakkında tutuklama kararı

Yeniçağ gazetesi yazarı Murat Ağırel hakkında serbest bırakıldığı dosyadan tutuklama kararı verildi. Kararın savcılığın itirazı üzerine İstanbul 9. Sulh Ceza Mahkemesi tarafından alındığı öğrenilirken Ağırel yaptığı açıklamada, "Polisler sağolsunlar tutuklama kararını gece 04.30’da yapmayı uygun görmüş. Ancak beni evde bulamadıkları için doğal olarak eski kayınvalidemin evine baskın yapmışlar." dedi.

Konuyla ilgili bir video paylaşan Ağırel şu açıklamalarda bulundu, "Bugün Ankara’da kitap fuarındaydım. Dönüş yolundayken üzücü bir olay öğrendim. Savcılık yeniden tutuklama kararı vermiş. Polisler sağolsunlar tutuklama kararını gece 04.30’da yapmayı uygun görmüş. Ancak beni evde bulamadıkları için doğal olarak eski kayınvalidemin evine baskın yapmışlar. Eski annem de oğlunu ve beni aradı. Eski kayınbiraderimi “Vatan’a gelip tutanak imzalamanız gerekiyor” diye aramışlar. Orada neredeyse esir tutmuşlar. 3-4 defa beni aradılar “Ne zaman geleceksin” diye. Memura çağırsanız gelirim dedim, niye baskın yapıyorsunuz dedim. Muhtemelen tutuklayacaklar beni. Hakkımda yakalama kararı çıkarılmış Yolda olduğumdan evde bulamamışlar eski kayınvalidemin evi basılmış,eski kayınbiraderimin ifadesi alınmış. Telefon ile çağırıldığımda gideceğim bilinmesine rağmen gecenin köründe evimin basılmasını takdirlerinize sunuyorum."

YENİ YAŞAM ÇALIŞANLARININ EVİ BASILDI

Yeni Yaşam Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Mehmet Ferhat Çelik ve Yeni Yaşam gazetesi Yazı İşleri Müdürü Aydın Keser’in de evine polis baskın yaptı. Keser yeniden gözaltına alındı.

NE OLMUŞTU?

Türkiye’nin Libya’da yürüttüğü operasyonlar sırasında MİT mensubu olduğu belirtilen bir albayın  hayatını kaybettiğine dair bilgileri haberleştiren Odatv Haber Müdürü Barış Terkoğlu ve muhabir Hülya Kılınç evlerine düzenlenen polis baskını ile gözaltına alınıp tutuklanmıştı. Terkoğlu’nun tutuklanmasının ardından Odatv Genel Yayın Yönetmeni Barış Pehlivan da savcılık tarafından ifadeye çağrılmıştı. Tutuklama talebi ile mahkemeye sevk edilen Pehlivan hakkında da tutuklama kararı verilmişti. Pehlivan ile aynı gün içinde savcılık tarafından ifadeye çağrılan gazeteci ve Yeniçağ yazarı Murat Ağırel de savcılık ifadesinin ardından tutuklanma talebiyle mahkemeye sevk edilmişti. Mahkeme Ağırel’in adli kontrol şartıyla serbest bırakılmasına karar verilmişti.

İşte o video;

Güncelleme Tarihi: 08 Mart 2020, 11:40
YORUM EKLE