SGK'daki 1 milyar liralık usulsüzlükte adı geçen AKP'li bakanın kim olduğu belli oldu

SGK'da 1 milyar liralık usulsüzlükle ilgili kamuyu zarara uğrattığı iddiasıyla inceleme başlatılan şirketin bir dönem ortağı olan kişinin Süleyman Soylu'nun kuzeni Mehmet Soylu olduğu ortaya çıktı.

SGK'daki 1 milyar liralık usulsüzlükte adı geçen AKP'li bakanın kim olduğu belli oldu

Sosyal Güvenlik Kurumu bünyesinde başlatılan 1 milyar TL usulsüzlükle ilgili soruşturmanın, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun kuzeni Mehmet Soylu’nun bir dönem ortağı olduğu şirkete yönelik yürütüldüğü açığa çıktı.

Şirketin, çok sayıda ürün grubunun geri ödemesinde usulsüzlükle suçlandığı öğrenildi.

SGK'DE YOLSUZLUK SORUŞTURMASI

BirGün'ün aktardığına göre; Sağlık Bakanlığı'nın, bir medikal şirketin kamuyu 1 milyar lira zarara uğrattığı bilgisini SGK'nin bağlı olduğu Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'na bildirdiği, bunun üzerine SGK'de geniş çaplı bir soruşturma ve inceleme operasyonu başlatıldığı ortaya çıkmıştı. Kurumda çok sayıda üst düzey personelin görevden alınmasının da bu soruşturmalarla ilgili olabileceği belirtilmişti.

Halen görevde olan bir bakanın yakın akrabasının, kamuyu zarara uğrattığı iddiasıyla inceleme başlatılan şirketin ortağı olduğu iddia edilmişti.

"OOOOH OOOOH PARALAR SGK'YA GİTMİYOR OOOOH OHHHH"

CHP Mersin Milletvekili, Adalet Komisyonu Üyesi Alpay Antmen Twitter hesabından konu ile alakalı, ""Ooooh ooooh paralar SGK'ya gitmiyor ooooh ooooh!"" paylaşımını yaptı.

İşte o paylaşım:

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, TBMM Genel Kurulunda, bakanlığın 2021 yılı bütçe görüşmelerinde konuşmuştu. HDP ile gerginlik yaşayan Süleyman Soylu, Yüksekova'ya ve Şemdinli'ye yeni kaymakamlık binası yapılacağını, Derecik'te temelleri attıklarını dile getirerek, "Ohhh! paralar PKK'ya gitmiyor, millete gidiyor. Oh, oh! Not alın not, not." sözlerini sarf etmişti.

YORUM EKLE
YORUMLAR
GÜVEN BROWN
GÜVEN BROWN - 3 hafta Önce

sayın yetkililer milletin parasına el uzatanlardan niye hesap sormuyorsunuz.görevinizi niye yapmıyorsunuz. milletin uğradığı zararlardan sorumlu olduğunuzu ve sizden tazmin edileceğini de aklınızda bulundurun.hem maaş alacaksın hem vazifeni yapmayacaksın,o kadar da uzun boylu değil.