Sinop Valisi Karaömeroğlu: Kurban olurum, cenazelere dikkat edelim, taziyeleri yapmayalım

Sinop Valisi Erol Karaömeroğlu, kentte koronavirüs vakalarında artışa dikkati çekerek, "Kurban olurum, cenazelere dikkat edelim, taziyeleri yapmayalım" ifadelerini kullandı.

Sinop Valisi Karaömeroğlu: Kurban olurum, cenazelere dikkat edelim, taziyeleri yapmayalım

Sinop'taki Sakarya Caddesi'nde iş yerlerine yönelik Covid-19 denetimine katılan Vali Karaömeroğlu, kentteki koronavirüs vakalarına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Havaların soğumasıyla vaka sayılarında artış yaşandığını vurgulayan Karaömeroğlu, özellikle cenaze ve taziyelerin vaka sayılarını daha da artırdığına işaret etti.

Yurttaşlardan cenazelerde dikkatli olmaları, taziyeleri ise yapmamalarını isteyen Karaömeroğlu, "Kurban olurum, cenazelere dikkat edelim, taziyeleri yapmayalım. Telefonla taziye iletme geleneğini oluşturalım. Çünkü şu an cenazeler, taziyeler vaka sayılarımızı artırıyor. Bunlara çok dikkat etmemiz gerekiyor" dedi.

'VAKALARIMIZIN YÜZDE 40'I AİLE İÇİ TEMASA BAĞLI GÖZÜKÜYOR'

Karaömeroğlu, yurttaşların evlerinde de izolasyon ve mesafe kurallarına uymaları gerektiğini vurgulayarak şunları söyledi:

"Virüs eve girmiyor gibi bir hava var ama vakalarımızın yüzde 40'ı aile içi temasa bağlı gözüküyor. Sanki evlerde virüs işlemiyor gibi bir havada hareket ediyoruz. Ondan sonra da vakaları artırıyoruz. Özellikle yaşlı vatandaşlarımızın bulunduğu evlerde izolasyon ve mesafeye dikkat edelim. Virüs eve girmiyor algısı yanlış. Bu mücadeleyi ancak tedbirlerle kazanabiliriz. Tüm vatandaşlarımıza çağrım, mutlaka ama mutlaka kurallara uyalım."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER