Sokağın enflasyon rakamları: Her şey yüzde 100 zamlandı 

TÜİK, aylık enflasyonu 1,25 olarak açıkladı. TÜİK'e göre yıllık enflasyon 19,58'e yükseldi. ENAG'ın yaptığı araştırmada ise Eylül ayı enflasyon artışı yüzde 2,89, son 12 aylık enflasyon artışı da yüzde 44,7 değerinde olduğu açıklandı. CHP Genel Başkan Başdanışmanı, İzmir Milletvekili Tuncay Özkan sokağa çıktı, fiyat artışını gözler önüne serdi. TÜİK'in rakamları ile sokağın fiyat artışı arasında büyük farkın olduğu gözlemlendi.

Sokağın enflasyon rakamları: Her şey yüzde 100 zamlandı 

TÜİK aylık ve yıllık enflasyon rakamlarını açıkladı. Ancak, TÜİK'in açıkladığı rakamlar yurttaşa inandırıcı gelmedi. TÜİK, aylık 1,25, yıllık enflasyonu 19,58 olarak açıkladı.

CHP Genel Başkan Başdanışmanı, İzmir Milletvekili Tuncay Özkan Konak'ta sokağa çıktı, fiyat artışlarını bir simitçiye sordu.

Simitçinin CHP'li Özkan'a verdiği yanıtlar gerçek enflasyon rakamlarını ortaya koydu. Simitçi; geçen sene 1.75 liraya sattığı simidi bu sene 2.5 liraya, 4 liraya sattığı sandiviçi 6 liraya, 1,75 olan boyozu 3 liraya sattığını söyledi.

"HER ŞEY YÜZDE YÜZ ZAMLANDI"

CHP'li Özkan, "simidi, çayı, boyozu boşverin enflasyon rakamlarına bakın. Sizin enflasyon rakamlarınız yalan. Hayatın gerçeği burada. Yüzde yüz zamlandı her şey. Öyle yüzde 1 nokta küsür olarak açıkladığınız enflasyon vatandaşın cebine ateş olarak düşüyor. Biz ilk seçimde bu ateşi söndüreceğiz. Ve herkesin kaybettiğini telafi edeceğiz, söz veriyoruz size" dedi.

"Hayatın gerçeği sokakta, tezgahlarda halkın sırtında yük olmuş durumda" diyen CHP'li Özkan şu videoyu paylaştı:


 

Güncelleme Tarihi: 04 Ekim 2021, 15:24
YORUM EKLE