Süleyman Soylu komisyonu terk etti

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç komisyonda tartıştı. Bakan Soylu komisyonu terk etti.  Komisyon çalışmasına Bakan Soylu'nun koruma ordusu gelmesi tepki çekti.

Süleyman Soylu komisyonu terk etti

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda, İçişleri Bakanlığı'nın 2022 yılı bütçe tasarısı görüşülürken İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç tartıştı. Bakan Soylu komisyonu terk etti.

İçişleri Bakanlığı'nın bütçesi görüşülürken gerginlik çıktı. Muhalefet, koruma sayısının çok fazlalığından şikayet etti. 

2022 yılı bütçesine ilişkin bilgiler paylaşıldı. Soylu terörle mücadelede neler yapıldığını anlatırken CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç'a dönerek, 'ben konuşurken gülme' dedi. Bu sözlerin ardından ortalık karıştı, CHP'li, İYİ Partili ve HDP'li vekiller ayağa kalktı. Komisyon Başkanı Cevdet Yılmaz ara vermek zorunda kaldı. 

CHP adına Özkoç birazdan komisyonda konuşma yapacak. Komisyonda görüşme tekrar başladı. Bakan Soylu tekrar komisyona döndü.

İşte Meclis'te o anlar:

banner112
MECLİS'TE SEDAT PEKER TARTIŞMASI

Komisyonda ikinci tartışma yaşandı. Seçilmiş, atanmış tartışması büyüdü.

Muhalefet Bakan Soylu'ya, "Sen önce Sedat Peker'in iddialarına yanıt ver" dedi. Bakan Soylu, "Ben 10 bin doları alan siyasetçiyi söylerim siz de başka şeyler söylemek zorunda kalırsınız" diyerek tehdit vari bir açıklama yaptı.

Uyuşturucu operasyonlardan bahsedilirken muhalefet sıralarından yine sesler yükseldi. Bakan Soylu, "Şimdi size kimin uyuşturucu kullandığını söylerim" dedi tartışma alevlendi.

Muhalefet Komisyon Başkanı Yılmaz'a, taraf tuttuğunu söylendi.

Bakan Soylu 'evlat nöbetindeki' 33 annenin evlatlarına kavuştuğunu söyledi, HDP'liler Soylu'ya "yalan söylüyorsunuz" dedi. Cumartesi Anneleri için ne yaptınız diye sordu.

Güncelleme Tarihi: 22 Kasım 2021, 12:35
YORUM EKLE
YORUMLAR
Keltoş
Keltoş - 7 ay Önce

Simdi orayi terketti, iktidar degisince ülkeyi terk edecek!

SIRADAKİ HABER