Süleyman Soylu'nun hoşuna gitmeyecek karar 

T24 yazarı Tolga Şardan, İçişleri Bakanlığı kulislerine yansıyan bilgileri okurlarıyla paylaştı; Süleyman Soylu'nun şimdilerde AYM üyesi yapılmak istenen yardımcısı Muhterem İnce'den çok haz etmediğini söyledi.

Süleyman Soylu'nun hoşuna gitmeyecek karar 

T24 yazarı Tolga Şardan, İçişleri Bakan Yardımcısı Muhterem İnce'nin önce Sayıştay, ardından Anayasa Mahkemesi üyeliğine atanacağı iddiasının ardından kulislere dayandırdığı bir yazı kaleme aldı. 

"(...) İçişleri Bakanlığı kulislerine yansıyan bilgilere göre yakın zamanda üst yönetimde bir değişiklik beklentisi var. Şöyle ki, her ne kadar sayıları dört olsa da Soylu'nun bakanlığı yönetmesinde öne çıkan yardımcısı Muhterem İnce" diyen Şardan, şöyle devam etti:

'ERDOĞAN GETİRDİĞİ İÇİN FAZLA SES ÇIKARAMIYORDU'

banner112
"Soylu'nun, İnce'den çok haz etmediği biliniyor. Erdoğan tarafından getirilmesi nedeniyle İnce'ye fazla da ses çıkaramıyordu.  Ancak son zamanlarda İnce, özellikle FETÖ'nün mülki idare yapılanmasına dönük yürütülen adli soruşturmalar çerçevesinde Soylu'nun emniyetteki ekibiyle sık sık karşı karşıya geldi. 

Yaşananlardan sonra İnce'nin merkezinde olduğu yeni bir görevlendirme formülünün yaşama geçirilmeye çalışıldığı kulislerde konuşuluyor. 

'AKTAŞ'LA İLİŞKİLERİ PAMUK İPLİĞİNE BAĞLI'

Formüle göre; İnce önce Sayıştay'a atanacak oradan da Anayasa Mahkemesi'nde görevlendirilecek. İnce'den boşalacak bakan yardımcılığına Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş atanacak.  Halen Bursa Valisi olan Yakup Canbolat ise, Emniyet Genel Müdürü olacak.  Muhterem İnce'nin teklifiyle Ankara'ya gelen Aktaş, Emniyet Genel Müdürü olarak Soylu'nun tercihi değildi. Bakan – Genel Müdür ilişkileri sıradan. Pamuk ipliğine bağlı. (...)"

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER