Süleyman Soylu'nun o sözerine büyük tepki 

Korkusuz gazetesi yazarı Memduh Bayraktaroğlu, bugünkü köşesinde İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun tepki çeken açıklamalarını değerlendirdi.

Süleyman Soylu'nun o sözerine büyük tepki 

Korkusuz gazetesi yazarı Memduh Bayraktaroğlu, bugünkü köşesinde İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun tepki çeken açıklamalarını değerlendirdi.

Bayraktaroğlu'nun Soylu ile ilgili kaleme aldığı yazısı şöyle:

Süleyman Soylu’nun son şakası fazla soğuk...

Hatta buz gibi…

Çünkü:

Ürpertiyor…
 
Çünkü…

Genç ölümü” üzerine…

Dedi ki:


“Ay-yıldızlı tabutları taşımakla millet olunur…”.

Oysa…

Millet olmanın hiçbir yerinde:

Böyle bir tanım yok…

Eğer…

Bir ülkede yaşayan halklar (Hele bizim gibi mozaik bir yapıysa toplum…).

Daha çok ölerek (Haliyle öldürerek) millet olunacağına inandırılırsa…

O ülke…

Ve komşuları…

Kan deryasına dönüşür…

Sözün özü…

Soylu bu defa (Sanırım) şaka yapmak yerine…

Korku salmayı tercih etti, gibi…

YORUM EKLE
YORUMLAR
Anlamsız
Anlamsız - 1 hafta Önce

Yazı yazmak yerine keşke cesaretle sorsaydınız onun için mi Suriyeliler burada, biz oradayız. Hazır biride suriyelilere sorup görüş almış ve twit atmışken. Biz bu ülkenin gercek vatandaşı olduğumuz için mi görüşlerimize saygı duyulmuyor. Emanet edilen bu devlet ve milletin kendisine sırf politika uğruna zarar verilmesinin, sinir uçları ile oynayacak derecede mantıksız açıklamalar yapılmasının sebebi nedir anlamıyorum. Allah hepimizin yaratıcıdır. İyide bu millete karşı hiç mi sorumluluğunuz yok. Tek sorumluluk bakmakla mükellef oldugunuz yabancı göçmenler mi? İyilikte bir yere kadar. Bu kadar vergi, istihdam düşüklüğü, refah düzeyinde gerilemenin sebebini anlamıyorum. Ayrıca Akıncı doğru söylemiş, bir ülkenin görkemi şaşalı binaları ile değil gelişmişlik düzeyi ile ölçülür. Zaten yok olacak bir dünya için binalar yerine insanların mutlu olmasını sağlarsak bizi yaratan daha çok himayesine alır. Peygamberimizin yaşantısından politikalarınız yüzünden eser bile kaldığını düşünmüyorum.Farkında bile degilsiniz? Size göre akp li olunca, her kapı açılır, ballı maaşlara laf yok. Söz konusu milletin kendisi olunca talep ettikleri haklarına saygı duymayıp üst tondan azarlarsınız. Ek gösterge, ötv, eyt gibi.. Sonrada kul hakkı dersiniz. Kusura bakmayın benim inandığım islam dinine göre sizler büyük yanlış içindesiniz. Bunu muhakkak ki rabbim görüyor onunda elbet vakti zamanı gelecektir.