Süleyman Soylu, TÜİK'e alınmayan Kılıçdaroğlu’nu hedef aldı CHP'den jet yanıt geldi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, enflasyon rakamları açıklandıktan sonra TÜİK'e giden ve içeri alınmayan CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nu hedef aldı. Soylu'ya yanıt CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç'tan geldi.

Süleyman Soylu, TÜİK'e alınmayan Kılıçdaroğlu’nu hedef aldı CHP'den jet yanıt geldi

Bakan Soylu, Twitter’daki hesabından, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Türkiye İstatistik Kurumu’nda (TÜİK) içeri alınmamasının ardından açıklamada bulundu.

Bakan Soylu, “Kılıçdaroğlu; suç ve suç örgütleri ilişkisiyle o iklimin ve sözlerin etkisi ile siyasi tarihimizde görülmeyen yöntemlere başvuruyor. Ana muhalefet partisi genel başkanı, PKK, DHKP-C ve organize suç örgütlerinin ağına düşüp, onlara özenip, mekan basmaya gitmez. Siyasetin ve devletin kaidesi bellidir. CHP başında ehliyetini kaybetmiş bir kişi ve bunu istismar edenlerin işgalindedir” ifadeleri kullandı.

ÖZKOÇ’TAN CEVAP

Kemal Kılıçdaroğlu ile birlikte TÜİK’e giden CHP Grup Başkanvekili ve Sakarya Milletvekili Engin Özkoç ise Soylu’ya sosyal medyadan “Devletin kapıları milletin temsilcilerinin yüzüne kapanmaz! Milletin temsilcilerini terör örgütleriyle yan yana getirenlerden İçişleri Bakanı olmaz. Olsa olsa Saray’ın tetikçisi olur…” diye yanıt verdi.

banner112
BİR TEPKİ DAHA

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, ana muhalefet partisi lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nu 'mekan basmakla' suçlayan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya yanıt verdi.

Kişisel Twitter hesabında paylaşımda bulunan Ağbaba, "Ana muhalefet partisi, kamu adına hesap sorma yetkisine sahiptir. Bunu sen de çok iyi biliyorsun ama korkudan ne yapacağınızı bilemez durumdasınız. Mekan basmak senin gibi mafyayla el ele iş tutan, kabadayı gibi sağa sola racon kesenlerin işidir. Hesap vereceksiniz" tepkisini gösterdi.

İşte o paylaşım:


 
 

 

Güncelleme Tarihi: 03 Aralık 2021, 13:03
YORUM EKLE
YORUMLAR
Allahin belasi sülü
Allahin belasi sülü - 2 ay Önce

bütün lanet olasicalar yalakalik yaparak , cikar icin iktidarda toplandi. sarayli iyi birisi olsa bu pisliklerin hic birini yaninda tutmaz! Ama ne demişler pinar başindan bulanir!

Unutma
Unutma - 2 ay Önce

Sedat pekerin pacavraya cevirdigi sahis göze girmek icin saraya yalakaliga basladi! sarayliya en yakin arkadaslari dahi yaranamadi, sen mi yaranacaksin ?. Bir gün gelecek kendini cöpde bulacaksin!