'Suriye’ye biz elektrik veriyoruz, ama memleketimizde elektrik yok'

Hatay’ın Reyhanlı ilçesine bağlı Bahçelievler Mahallesi’nde yaşayan yurttaşlar, mahallede iki gündür süren elektrik kesintisini protesto etti. Bir yurttaş, “48 saattir elektrik yok. Suriye’ye biz elektrik veriyoruz, ama memleketimizde elektrik yok” dedi.

'Suriye’ye biz elektrik veriyoruz, ama memleketimizde elektrik yok'

Reyhanlı’nın Bahçelievler Mahallesi’nde toplanan yurttaşlar, mahallede iki gündür süren elektrik kesintisi nedeniyle bir basın açıklaması yaptı. Mahallede 48 saattir elektriklerin kesik olduğunu belirten yurttaşlar, buna paralel olarak suların da akmadığını kaydettiler. Mahalle sakinlerinin açıklaması şöyle:

Mahalle sakinlerinin en büyük sorunlarından birisi olan elektrik kesintisi ve arıza olaylarına duyarsız kalan Toroslar Elektrik Şirketi’nin mahallemize yaşattığı mağduriyeti dile getirmek için anayasal hakkımız olan basın açıklamasını yapmak için toplanmış bulunmaktayız. Şunu belirtmek isteriz ki bizim işçi, personel veya şahıslarla ilgili sorunumuz yoktur. Mahallemizde elektrikle ilgili eksiklerin giderilmesi için yetkililere çağrıda bulunmak için buradayız.

banner112
Açıklama sonrası bir yurttaş, “İki gündür elektriğimiz yok. Şu an size çay içirmek istesek suyumuz yok, rezillik. 2022’ye geçeceğiz; yani Suriye’de elektrik var, biz de yok” diye konuşurken başka bir yurttaş ise “48 saattir elektrik yok, başka sorunumuz mu var. Suriye’ye biz elektrik veriyoruz, ama memleketimizde elektrik yok” dedi.

(ANKA)

Güncelleme Tarihi: 30 Aralık 2021, 12:51
YORUM EKLE
YORUMLAR
şeyh
şeyh - 4 hafta Önce

EZAN İNMEZ, VATAN SUSMAZ FAALAN FİLAN