Suruç Katliamı'nın 6. yıldönümünde anmaya polis müdahalesi 

İstanbul Kadıköy’de, Suruç Katliamı'nın 6. yıldönümü anması için bir araya gelen yurttaşlara polis sert müdahalede bulundu. Onlarca kişi darp edilerek gözaltına alınırken, çok sayıda kişi yaralandı. Bir üniversite öğrencisinin de burnu kırıldı.

Suruç Katliamı'nın 6. yıldönümünde anmaya polis müdahalesi 

Suruç Aileleri İnisiyatifi, Suruç Katliamı'nın 72. ayında İstanbul Kadıköy'deki Halitağa Caddesi'nde oturma eylemi düzenledi. “Kalplerimiz adalet için atsın” yazılı bir pankart açan eylemciler, katliamda yaşamını yitiren 33 düş yolcusunun fotoğraflarını taşıdı. Eylemciler “Katil IŞİD, işbirlikçi AKP” ve “Faşizme karşı omuz omuza” sloganlarını attı. 

Basın açıklaması sonrası yürümek isteyen eylemcilere sert müdahalede bulunan polis, saldırıda yaşamını yitirenlerin fotoğraflarını yırttı. Eylemciler, basın açıklamasının ardından yürümek istedi. Ancak polis, grubun yürümesine biber gazı ve plastik mermi ile müdahale etti. Polis, onlarca kişiyi gözaltına alınırken, iki kadının saçlarından tutarak darp etti. Çok sayıda kişi yaralanırken, bir üniversite öğrencisinin burnu kırıldı. 


 

YORUM EKLE