Taliban, Türkiye'den iki partiye seslendi: Bize yardım edin

Taliban'a yakınlığıyla bilinen Afganistan Barış Konseyi Başkanı Muhammed Davud Abidi, Türkiye'yi kardeş olarak gördüklerini belirterek, 'Hükümetten ve Saadet Partisi'nden yardım bekliyoruz' dedi.

Taliban, Türkiye'den iki partiye seslendi: Bize yardım edin

Taliban’a yakınlığıyla bilinen Afganistan Barış Konseyi Başkanı Muhammed Davud Abidi dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Milli Gazete'den Bekir Şirin'e konuşan Abidi, "Sizleri kardeş olarak görüyoruz. Taliban ve Afganistan hükümetine yönelik algılara kulak asmayın" dedi.

Abidi, Türkiye’deki siyasal partilere de seslendi.

Özellikle AKP'ye ve Saadet Partisi'ne seslenen Abidi, "Biz hükümetten, Türkiye’nin bütün partilerinden ve özellikle Saadet Partisi’nden bize yardım etmelerini istiyoruz" dedi.

Abidi, şu ifadeleri kullandı:

Türkiye’nin şu an farklı alanlarda mücadele verdiğini biliyoruz. Libya, Suriye, Irak... Hakeza Doğu Akdeniz’de yaşananlar ortada. Türkiye’nin kahraman halkının zorluklara karşı çıktığını görüyoruz. Biz hükümetten, Türkiye’nin bütün partilerinden ve özellikle Saadet Partisi’nden bize yardım etmelerini istiyoruz. Özellikle dört alanda dayanışma içerisinde olmak istiyoruz. Bunlar; ziraat, sağlık, eğitim ve ticaret.

YORUM EKLE