Taliban üyesi İnönü Üniversitesi'nden kabul almış!

Taliban'ın yönetimi ele geçirdiği Afganistan'a giden Habertürk muhabiri Mehmet Akif Ersoy, bir örgüt mensubunun kendisine İnönü Üniversitesi'nden aldığı kabulün yazılı evrağını gösterdiğini söyledi.

Taliban üyesi İnönü Üniversitesi'nden kabul almış!

Taliban'ın yönetimi ele geçirdiği Afganistan'a giden Habertürk muhabiri Mehmet Akif Ersoy, bir örgüt mensubunun kendisine Malatya İnönü Üniversitesi'nden aldığı kabulün yazılı evrağını gösterdiğini söyledi.

Habertürk canlı yayınına bağlanan Ersoy, ''Bir Taliban mensubu yanımıza geldi. Türkçe biliyordu. Yayın bittikten sonra bir yazı gösterdi. Malatya’da İnönü Üniversitesi’nden kabul almış. Türkiye’ye gitmek istediğini söyledi. ‘Ben Türkiye’de okuyacağım’ dedi'' ifadelerini kullandı.

HABERTÜRK RÖPORTAJINA TALİBAN MÜDAHALESİ

Mehmet Akif Ersoy, Kabil'de ilk defa bir kadınla yaptığı röportaja Taliban üyeleri müdahale etti. Ersoy o anları şöyle anlattı:

"Kadınlarla ilk defa röportaj yaptık. Afganistan'dan gitmeye çalışıyorlar. Röportajı yaparken Taliban koşarak üzerimize geldi, telefonu verdim bütün görüntüleri sildi. Ancak telefonda silinenler klasöründen görüntüleri kurtarabildik."

Kabil'de iki farklı görüntü olduğunu söyleyen Ersoy, "Size iki fotoğraf anlatıyoruz; 'Daha önce güvenli seyahat edemiyordum, şimdi ediyorum' diyenler var. Biz de güvenli bir şekilde seyahat ettik. 'Elektrik kesintileri, ekonomik sıkıntılar, para çekemiyoruz' diyorlar ama 'Güvenlikle ilgili endişemiz yok' diyorlar. Afgan halkının tek talebi var çatışma olmasın" diye konuştu.

YORUM EKLE