Tarkan'dan Enes Kara paylaşımı: Çaresiz binlerce genç var ülkemizde

Sanatçı Tarkan, Elazığ'da 20 yaşındaki tıp fakültesi öğrencisi Enes Kara'nın kaldığı cemaat yurdunda yaşadığı baskılar nedeniyle yaşamına son vermesiyle ilgili sosyal medya hesabından paylaşım yaptı. Tarkan paylaşımında, 'Unutmayınız ki asli görevimiz çocuklarımızı korumak, kollamaktır. Bağnaz ve yobaz zihniyetlerin sömürülerine hizmet ettirmek değildir' ifadelerine yer verdi.

Tarkan'dan Enes Kara paylaşımı: Çaresiz binlerce genç var ülkemizde

Sanatçı TarkanElazığ Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi 2. sınıf öğrencisi Enes Kara'nın kaldığı cemaat yurdunda yaşadığı baskıları ve gelecek kaygısını anlatıp yaşamına son vermesi hakkında bir paylaşım yaptı.

Sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada üzüntüsünü paylaşan Tarkan, ailelere seslenerek, "İş işten geçmeden çocuklarınızın duygu ve düşüncelerine hassasiyetle, sevgiyle kulak verin, koşulsuzca yanlarında olun. Özgür iradelerine, istek ve seçimlerine saygı duyun" dedi.

"Çocuklarınız ne sizin malınızdır ne de size aittir" diyen sanatçı, "Onlar, biz anne babalar vesilesiyle dünyaya gelmiş özgür ruhlardır. Çocuklarınızın ışığını söndürmek yerine bırakın o ışıkla aydınlatsınlar yüreklerimizi. Unutmayınız ki asli görevimiz çocuklarımız' korumak, kollamaktır. Bağnaz ve yobaz zihniyetlerin sömürülerine hizmet ettirmek değildir" ifadelerine yer verdi.

Tarkan'ın paylaşımının tamamı şu şekilde:

Enes Kara'nın intihara sürüklenip hayatına son vermesine ne kadar üzüldüğümü anlatamam.

Ne yazık ki Enes Kara'nın durumunda olup korku içinde, baskı altında yaşayan, yaşam sevincini ve umudunu kaybetmiş, çaresiz binlerce genç var ülkemizde.

Ey analar babalar! İş işten geçmeden çocuklarınızın duygu ve düşüncelerine hassasiyetle, sevgiyle kulak verin, koşulsuzca yanlarında olun. Özgür iradelerine, istek ve seçimlerine saygı duyun. Önceliğimiz onların mutluluğu olmalıdır. Yaşadıkları hayat onların hayatıdır. Çocuklarınız ne sizin malınızdır ne de size aittir. Onlar, biz anne babalar vesilesiyle dünyaya gelmiş özgür ruhlardır. Çocuklarınızın ışığını söndürmek yerine bırakın o ışıkla aydınlatsınlar yüreklerimizi.

Unutmayınız ki asli görevimiz çocuklarımızı korumak, kollamaktır. Bağnaz ve yobaz zihniyetlerin sömürülerine hizmet ettirmek değildir.

Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2022, 18:04
YORUM EKLE
YORUMLAR
Adamsin !!!! Tarkan iyiki varsin, ömrün uzun olsun!!
Adamsin !!!! Tarkan iyiki varsin, ömrün uzun olsun!! - 5 ay Önce

Sanatci dedigin böyle olur, gelecekde hür ve huzurlu toplumun yoluna isik tutmaktir. Yalakalik yaparak, cikar ugruna diktatörlerin yobazlarin arkasina siginmak degildir!

SIRADAKİ HABER