Tartışma yaratan o fotoğraf için İmamoğlu ne dedi?

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun Karadeniz turunda otobüs içerisinde Nagehan Alçı ve Ertuğrul Özkök ile çekilen fotoğrafı sosyal medyada tartışmalara neden olmuştu. Fotoğrafla ilgili İBB Sözcüsü Murat Ongun açıklama yaptı.

Tartışma yaratan o fotoğraf için İmamoğlu ne dedi?

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun Karadeniz turunda çekilen bir fotoğrafı sosyal medyada Türkiye gündemine oturdu, trend topic oldu. Tartışmaların nedeni; fotoğrafta Nagehan Alçı ve Ertuğrul Özkök'ün İmamoğlu'na çok yakın bir şekilde yer almasıydı. O fotoğraf karesi ile ilgili İBB Sözcüsü Murat Ongun, İsmail Küçükkaya'ya konuştu.

Küçükkaya, Ongun'un yaptığı açıklamayı şu şekilde aktardı:

Biz o tartışmaları önemsemiyoruz. Medyanın kendi içerisinde tartışmalar olarak görüyoruz. Böyle değerlendiriyoruz. Topu topu 200-300 kişinin kendi arasındaki yorumlarıdır, eleştirileridir. Biz bunu çok da önemsemiyoruz doğru... Biz Twitter'a bakmıyoruz.

Bu fotoğrafı en son aşamada ben istedim. Yazılar yazılıyordu, Twitter'da paylaşımlar yapılıyordu. Ben biraz gezeteciler üzerinde yürüdüm. Sadece Nagehan ALçı değil; Akif Beki, Ertuğrul Özkök geneli itibariyle tartışılıyor. Bu bizim ilk seyahatimiz değil. Bundan sonra da yapacağız. Mesela; Ardahan'a da bir gezi var.

Karadeniz gezisine Hande Fırat'ı da davet ettiğini belirten Ongun, Küçükkaya'ya yaptığı açıklamasını şöyle sürdürdü:

Hande Fırat gelecekti ama eşi ile ilgili bazı sıkıntılar olmuş. O nedenle gelemedi. Bu tartışmaları çok da önemsemiyorum.

"Nagehan Alçı oralarda çok seviliyor." diyen Ongun listeyi bilinçli şekilde yaptıklarını dile getirdi.

Küçükkaya, Ongun'a "Ekrem İmamoğlu ne dedi?" diye sorduğunu belirterek Ongun'un şunları söylediğini ifade etti:

Ben kendi başıma yapmıyorum. Ben listeyi hazırlıyorum, sayın Başkan'a sunuyorum. O onay vermese ben bu geziyi düzenleyebilir miyim?

"Bu tartışamlardan sonra İmamoğlu'nun bir şey deyip demediğini sorduğunu dile getiren Küçükkaya, Ongun şu cevabı verdiğini belirtti:

Onun keyfi yerinde. O bu tartışmalara takılmıyor. Biz genel fotoğrafın bütünlüğüne bakıyoruz. 


İşte Ongun'un o açıklaması:

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER