TBMM'de gergin anlar... Süleyman Soylu, Özgür Özel'in üstüne yürüdü 

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun bütçe görüşmelerinde yaptığı konuşmaya verdiği yanıtta ''Şizoid bir sanrıya kapılmış klinik bir vaka var karşımızda'' ifadelerini kullandı.

TBMM'de gergin anlar... Süleyman Soylu, Özgür Özel'in üstüne yürüdü 

Gerçek Gündem'de yer alan habere göre, TBMM'deki 2022 bütçe görüşmeleri İçişleri Bakanlığı ve Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının bütçeleri hakkında yapılan tartışmalarla sürüyor. 

Bugünkü görüşmelerde İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun hakaretleri sonrası CHP'li ve AKP'li vekiller arasında yumruklu kavga çıkmıştı. 

Kavganın yankıları devam ederken; İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, yürütme adına kürsüye gelmiş, HDP'ye yönelik suçlamalarda bulunmuştu. Soylu, kendisine yöneltilen sorulara da yanıt vermemişti. 

ÖZEL'DEN SERT YANIT

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Soylu'nun açıklamaları sonrası kürsüye gelerek sert bir konuşma yaptı.

''Suç işleri bakanı diyince kabule denen görüş, bugün bir itirafa döndü. Bir suç örgütü liderine koruma vermesiyle ilgili sorusuna cevap vermemek için, karakol baskını sorusuna cevap vermemek için, insan kaçakçılığı ile ilgili ağır kusuruna cevap vermemek için, Aliye Uzun konusuna cevap vermemek için böyle bir konuşmaya karar verdi'' diyen Özel, ''Sinir krizi geçiçerek diyor ki : Devlete iftira attırma. Devlete iftira yok, kendisine sorulan sorular var'' ifadelerini kullandı.

banner112
''SELAMİ ALTIOK HAKKINI HELAL ETMİYOR''

Selami Altıok üzerinden Soylu'ya yüklenmeye devam eden Özel, ''Şunu derler: Televizyona çıkıp oğlunu önceki bakanın oğlunun evinden paralar çıktı diyorsan Muammer Güler'in suçunu kabullenmiş oluyorsun. AKP'de FETÖ ile mücadelede Selami Altıok'u evrak tesisinden dolayı burada yok, sana da hakkını helal etmiyor'' sözlerini sarf etti.

Özel, sözlerini ''Şizoid bir sanrıya kapılmış klinik bir vaka var karşımızda. Kahraman Mehmetçik'i, ayakta alkışlar mısın diyip kendi ayakta alkışlanıyormuş çakallığına yapan alet olmayın'' diyerek tamamladı. 

TANSİYON YÜKSELDİ

Özel'in kurduğu son cümle ise Meclis'te gerginliğe yol açtı. AKP'li Alpay Özalan Özel'in üzerine hamle yaparken; Soylu'da locadan çıkarak Özgür Özel'in üzerine yürüdü. 

Özel'in korumaya çalışan CHP'li vekillerle AKP'li vekiller arasında yumruklaşmalarda yaşandı.

O anlara ilişkin görüntüler şöyle:  

Güncelleme Tarihi: 09 Aralık 2021, 00:46
YORUM EKLE