'Tebliğciler' bu sefer pavyonda

Hayırların Fethi Derneği olarak faaliyet gösteren ve Tebliğciler olarak bilinen cemaat mensupları, bu kez de bir pavyona girdi. Pavyon sahibine ahireti anlatan Tebliğciler, o anların görüntülerini de paylaştı.

'Tebliğciler' bu sefer pavyonda

Hayırların Fethi Derneği adıyla faaliyet yürüten ve kamuoyunda Tebliğciler olarak bilinen cemaat mensupları yine sahnede. Daha önce yılbaşı zamanları sokaklarda insanları çevirerek konuştukları ve bildiri dağıttıkları görüntülerle gündeme sıkça gelen Tebliğciler, bu kez bir pavyona girdi.

Pavyon sahibine ‘ahireti’ anlatan Tebliğciler "İstanbul’da hocalar pavyona girdi" başlığıyla pavyon sahibiyle olan görüşmelerini paylaştı.

Pavyon sahibiyle konuşan tebliğciler, "Mevlamız dünyaya getirdi bizi, istiyor ki kulluk edelim onlara. Bilmeliyiz ki Kur’an var, sünnet var, o kadar sıkıntı çekilmiş. Bize yemesi kaldı artık. Her şey hazırlanmış pişirilmiş bize yemesi kaldı sadece" ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 29 Ağustos 2021, 13:30
YORUM EKLE
YORUMLAR
Yobaz Dikici
Yobaz Dikici - 3 hafta Önce

Kardeşim bu din işi bir takım oyunu değil, herkes kendinden sorumlu. Çektirin gidin kendiniz istediğiniz gibi müslümanca yaşayın. size zorla gelin pavyonda alkol için diyen mi var? Sen ne hakla pavyonda içen adama içmemeyi öneriyorsun?

ismail
ismail - 3 hafta Önce

O zaman değişik fikirdeki insalar camilere türbelere girip düşüncelerini anlatsınlar. Nasıl karşılanır acaba . Salın insanları rahat bırakın

Sinan
Sinan - 3 hafta Önce

Ben camiye gidip kardeşlerim bu din işi yalan dolan, sizi kandırıyorlar, hayatınızı çalıyorlar desem, beni oracıkta linç ederler. Söyleyeceklerim bu kadar...

Cilbir
Cilbir - 3 hafta Önce

Yahu kardeşim yüce mevlam kutsal kitabı indirmiş bize yol göstersin diye, siz kim oluyonuz, nereden cesaret buluyonuz da hala bu görevi üstleniyosunuz

yobaz öttüren
yobaz öttüren - 3 hafta Önce

Bunlar Türkiye'nin yakın gelecekte bir Afganistan bir Suriye olacağının göstergesidir. Bu adamlar bizzat iktidarın adamlarıdır. İmkanı olan bu ülkeden kaçmaya baksın.

savaş ıslah
savaş ıslah @yobaz öttüren - 3 hafta Önce

barış taşkın;Senin zihniyetin yüz yıldır gladyocu,sözde kemalist paşaların arkasına saklanıp ordu göreve demekten başka ne icraat yapmış ki savaşacağız diyorsun,çok yüksekten uçup gaza getirme kendini...

barış taşkın
barış taşkın @yobaz öttüren - 3 hafta Önce

hele o gün bir gelsin. biz de boş değiliz. onlar da ne varsa bizde de var. savaşacağız ölene kadar islamcılarla...

cenk
cenk @yobaz öttüren - 3 hafta Önce

Bu oyunlara gelmesin kimse. Adam olan, insan olan, yürekli olan kaçmaz, kalıp vatanı için savaşır, bunlar gibi böcekler yüzünden kimse ülkeyi terk etmesin, Birinci vazifemiz canımız pahasına Türk istiklalini Türk Cumhuriyetini sonsuza kadar korumak ve savunmaktır, bunlardan korkmayın, böcekler daha değerli bunlardan.

Kemal Sakalsızoğlu
Kemal Sakalsızoğlu - 3 hafta Önce

Bunlar rızıktan bahsedince deli oluyorum.
Lan oğlum adam orada zaten rızkını kazanıyor niye vaktini çalıyosun ?
Sanki adamı pavyondan kurtarıp Steve Jobs yapacaklar.
Sen rızıktan önce üretim nedir nasıl yapılır onu öğren sakalına dezenfektan sıktığım

Scorpion
Scorpion - 3 hafta Önce

Size mi kalmış insanların hayatlarını yargılamak. Birde o pavyonda içilen içkilerden vergi alınıp imam maaşı ödeniyor. Niye bu konularda vaaz vermezler ki? Bu ülke sizin babanızın malı değil.

vural vural
vural vural - 3 hafta Önce

guzel anlatmis arkadas ama bir sorun var ki Allah diye bi sey yok :D