‘Tosuncuk’ lakaplı Mehmet Aydın'ın sorgusunda kritik ayrıntılar...

İnterpol tarafından Brezilya'dan ülkemizde getirilen Çiftlik Bank soruşturmasının kilit ismi Tosuncuk lakaplı Mehmet Aydın'ın yanında getirdiği evrakların incelenmesi tamamlandı. Aydın'ın getirdiği 300 sayfalık evrak incelemesinin tamamlandığı öğrenilirken, emniyetteki ifadesine bu akşam başlanması bekleniyor. Aydın'a sorulacak soruların ise 60 sayfayı bulduğu belirtildi.

‘Tosuncuk’ lakaplı Mehmet Aydın'ın sorgusunda kritik ayrıntılar...

Türkiye'nin en büyük dolandırıcılık olaylarından birisini gerçekleştirdiği öne sürülen Çiftlik Bank’ın kurucusu Mehmet Aydın 3 Temmuz akşamı uçakla getirildi.

Pazar gecesi emniyete götürülen Tosuncuk lakaplı Aydın’ın emniyetteki ilk gününde ifadesi alınmadı. Yanında alacak ve borçlarıyla şirket bilgilerinin bulunduğu 300 sayfalık evraklarla gelen Aydın’ın emniyete teslim ettiği belgeler pazar günü boyunca incelendi.

Polis ekipleri evrakların incelenmesine bugün de devam etti. Çiftlik Bank için hazırlanan müfettiş raporlarıyla evrakları karşılaştıran polisin incelemesi akşama doğru tamamlandı.

60 SAYFA SORU

Polis ekiplerinin çalışmasının tamamlanmasının ardından Mehmet Aydın’ın sorgusuna bu akşam başlanması bekleniyor. Aydın’a sorulacak soruların 60 sayfa olduğu öğrenildi.

Avukatları eşliğinde ifade verecek olan Mehmet Aydın’ın Çiftlik Bank’la iddianamesi sonrasında şikayetçi olan 128 kişiyle ilgili sorgulanacağı öğrenildi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Kerim Hoca
Kerim Hoca - 1 ay Önce

Kaç ay yatar acaba. Adam kendisi geldi. Bir garanti almasa gelirmiydi

GÜVEN BROWN
GÜVEN BROWN - 1 ay Önce

mağdur ettiklerinin paralarını ödeyecek.para yok diyorsa hapishane şartlarında inşaatlarda taş ocaklarında amele olarak çlalıştırılarak ödettirilecek.öyle 2 sene yatıp çıkmak yok.bakın bakalım bir daha hiç kimse vatandaşın parasına el uzatabiliyor mu.