Trabzonspor'un kutlama afişi tepkilerin odağında: FETÖ kumpası ve sözde Pontus soykırımı...

Trabzonspor'un Medical Park Stadyumu'nda gerçekleştireceği şampiyonluk kutlaması etkinliğinin afişi yoğun tepki topladı. Afişte, etkinliğe konuk olacak isimler arasında 19 Mayıs 1919’u “sözde Pontus soykırımı yıldönümü” olarak tanımlayan Matthaios Tsahouridis de yer aldı. Ayrıca dev 8 rakamıyla FETÖ'nün şike kumpasını düzenlediği 2010-11 sezonuna da bir gönderme yapıldığı görüldü.

Trabzonspor'un kutlama afişi tepkilerin odağında: FETÖ kumpası ve sözde Pontus soykırımı...

Trabzonspor yönetimi, Trabzonspor’un maçlarına ev sahipliği yapan Medical Park Stadyumu’nda yapılacak 7. şampiyon kutlaması etkinliğinin afişini yayınladı.

Afişte yer alan bir isim, sosyal medyada tepki çekti.

SÖZDE PONTUS SOYKIRIMI İÇİN TÜRKÜ ÇALAN MÜZİSYEN

Trabzonspor’un şampiyonluk etkinliğine katılan müzisyenlerden birisi, kendisi de Pontus Rumu olan Matthaios Tsahouridis.

banner112
Yunanistan doğumlu Matthaios Tsahouridis, 19 Mayıs 1919’u “sözde Pontus soykırımı yıldönümü” olarak tanımlıyor.

Matthaios Tsahouridis, daha önce katıldığı birçok etkinlikte, sözde Pontus soykırımı anısına bestelenen “Genoktonia” yani “Rum Soykırımı” türküsünü besteledi.

Sözde Pontus soykırımı hakkındaki türkü, dünyaca ünlü müzik platformu Spotify’da dahi mevcut.

Matthaios Tsahouridis'in imzasının bulunduğu bir başka sözde Pontus soykırımı türküsü ise "Ağlamaklı Bakire".

'SEKİZİNCİ ŞAMPİYONLUK' VURGUSU

Dİğer yandan afişte Fenerbahçe'nin şampiyon olduğu ve FETÖ'nün şike kumpası için düğmeye bastığı 2010-11 sezonuna bir gönderme de yer aldı. Afişin üzerinde bulunan büyük 8 rakamıyla bu sezon kazanılan şampiyonluğun Trabzonspor'un 2010-11 sezonu da dahil olmak üzere sekizinci şampiyonluğu olduğu öne sürüldü.

Güncelleme Tarihi: 14 Mayıs 2022, 20:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER