TSK'da koronavirüs alarmı

Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar, Çin'in Vuhan kentinde ortaya çıkarak binlerce kişinin ölümüne sebep olan ve Türkiye'ye de sıçrayan Koronavirüs'e karşın Türk Silahlı Kuvvetleri'nde (TSK) alınan önlemleri açıkladı.

TSK'da koronavirüs alarmı

Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar, Çin'in Vuhan kentinde ortaya çıkarak binlerce kişinin ölümüne sebep olan ve Türkiye'ye de sıçrayan Koronavirüs'e karşın Türk Silahlı Kuvvetleri'nde (TSK) alınan önlemleri açıkladı. "Okullar ve eğitim merkezlerindeki öğrenci ve kursiyerlerle birlikte askerlerimiz de belli bir süre hafta sonu izne çıkmayacak" diyen Akar, "Ayrıca TSK'da el sıkışmayı da bir süreliğine durdurduk" dedi.

Karargâh ve birliklerde çeşitli korunma tedbirlerini hayata geçirdiklerini belirten Bakan Akar, "Yurt dışı temasları ile heyetlerimizin yurt dışına gidişlerine kısıtlama getirdik. Toplantı ve toplu faaliyetlerde de kısıtlamaya gittik" ifadelerini kullandı.

Bakan Akar yaptığı açıklamada şunları ifade etti:

İDLİB'DEKİ ATEŞKES

"Rus askeri heyetiyle görüşmeler devam ediyor. Büyük oranda mutabakat sağladık. Ateşkes bozulur, saldırılar devam ederse bıraktığımız yerden başlamaya, onların da canını yakmaya devam edeceğimizi söyledik.

İdlib'de tüm unsurlarımızla mevcudiyetimiz devam ediyor. Çekilme söz konusu değil, birliklerimiz, unsurlarımız yerlerini muhafaza ediyor.

5 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

Hava Kuvvetlerimizin Irak'ın kuzeyinde MİT'le koordineli operasyonunda KCK'nın sözde yönetiminden biri kadın 5 terörist etkisiz hale getirildi.

YORUM EKLE