TÜGVA yöneticisinden skandal paylaşım: Karşınızda leşler var

Adı skandallarla anılan TÜGVA'nın Karabük İl Temsilcisi Muhammed Akif Yağımlı, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda "Karşınızda leşler var" ifadelerini kullanarak CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'yu, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'yu ve tutuklu eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ı hedef gösterdi.

TÜGVA yöneticisinden skandal paylaşım: Karşınızda leşler var

ONUR ERDOĞAN / KRT WEB

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan'ın kurucusu olduğu TÜGVA vakfında skandalların ardı arkası kesilmiyor. Vakıf üyelerinin bulunduğu referans belgelerinin sızdırılmasıyla ortaya çıkan skandal, TÜGVA'nın devlet içerisinde FETÖ gibi bir paralel yapılanma kurduğu iddiasını gündeme getirdi. Pek çok üst düzey TÜGVA yöneticisinin bu iddialara ilişkin yaptıkları açıklamalar büyük tepki topladı. 

TÜGVA yöneticilerinin tepki toplayan açıklamalarına bugün bir yenisi daha eklendi. TÜGVA'nın Karabük İl Temsilcisi Muhammed Akif Yağımlı, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda tehditkar söylemlere yer verdi. Yağımlı, paylaşımında "Müslümanlar! Dik Durun, Karşınızda Leşler Var." ifadelerini kullandı. Yağımlı, paylaşımının devamında "Bir Tekbir Çeksek Solukları Kesilecek" sözleriyle CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'yu, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'yu ve tutuklu eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ı hedef gösterdi.

Yağımlı'nın skandal paylaşımı kısa süre içerisinde pek çok kullanıcıdan büyük tepki topladı.

TERÖR ÖRGÜTÜ ELEBAŞININ İFADELERİYLE KENDİNİ SAVUNDU

Muhammed Akif Yağımlı, skandal paylaşımına gelen yoğun tepki üzerine hesabını gizledi.

Ardından hesabını tekrar herkese açık hale getiren Yağımlı, skandal sözlerini bir başka skandal paylaşımla savundu. 

Yağımlı, önceki paylaşımında kullandığı "leş" ifadelerinin terör örgütü İBDA-C elebaşı Salih Mirzabeyoğlu'na ait olduğunu belirterek "O gün bize bu manşeti atanların çocukları şimdi de bize saldırıyorsa bize şereftir" ifadelerine yer verdi. 

Güncelleme Tarihi: 17 Ekim 2021, 21:20
YORUM EKLE
YORUMLAR
Abuzer Kadayıf
Abuzer Kadayıf - 2 ay Önce

Vatan haini devlet soyguncuları zamanı gelince hepiniz hesap vereceksiniz...