Tunç Soyer'e Ardahan'da yoğun ilgi

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, bir dizi program için Ardahan’a gitti. Başkan Soyer ile Ardahan Belediye Başkanı Faruk Demir, Fox TV’de yayımlanan programda açıklama yaptı.

Tunç Soyer'e Ardahan'da yoğun ilgi

İzmir’in Ardahan’ı kardeş şehir ilan ettiğini hatırlatan Başkan Soyer, ziyarete ait olarak yapmış olduğu açıklamada “Dayanışmayı çok önemsediğimiz için buradayız. Dayanışma benim hayatım boyunca ardında koştuğum, hayata geçirmek için daha fazlasını yapmış olduğum emek harcadığım bir kavram.

Biz bunu pandemi sürecinde de gördük ama en fazlaca depremde gördük. Deprem sonrasında hepimiz İzmir’in derdine derman olmak için koştu. O zaman gördüm ki bizim birbirimize fazlaca ihtiyacımız var.

Yalnızca afet yâ da deprem dönemlerinde değil hayatın normal akmış olduğu zamanlarda da başarabilsek gücümüzü oldukça daha çok büyüteceğiz. Bu dayanışma tam da bugün çünkü gerçekleşiyor. Dayanışma dünyanın en güzel işlerinden biri. Çünkü alanı da vereni de iyileştiren, rahatlık ve mutluluk veren bir şey. Üstelik gücü büyüten bir şey...

Ben aramızdaki bu mesafeyi, birbirimizi ayıran nedenleri oldukça daha fazla birleştiren sebep olduğunu öğreniyorum. Dayanışma bu manada bizi ayrıştıran, kutuplaştıran nedenleri de ortadan kaldırmaya muktedir bir kavram. Bizi ayıran mesafe ve nedenlerden oldukça daha fazla birleştiren sebep var.

banner112
O sebeplerin arkasından koşmaya başladığımız vakit birbirimizin gücüne güç katacağız, birbirimizin derdine derman olacağız. Vatan sevgisi asıl buralardan ortaya çıkıyor. Biz birbirimizle el ele vermiş olduğumuz sürece bu toprakların bereketi ve potansiyeli daha çok ortaya çıkacaktır” dedi.

HAYATIMDAKİ EN ÖNEMLİ KAZANIM TUNÇ SOYER

Ardahan Belediye Başkanı Faruk Demir ise Soyer’in icraatlarından övgüyle sözetti. Başkan Demir, Soyer’in icraatlarının Türkiye’ye örnek olduğunu belirterek “Biz mahalli yöneticiliğin ve bölgesel kalkınmanın Türkiye’deki en önemli kilometre birisi olan Tunç Soyer ve büyük birikimi ile İzmir Büyükşehir Belediyesi lütfederek bizi kardeş kent duyuru etti.

Tunç Soyer, Türkiye’de belediyeciliğin çöp toplama, su akıtma, yol süpürme değil topyekûn o bölgenin kalkınması, ekonomik katma değer yaratacak tüm verileri günün şartlarına nazaran servis edilmesine ışık tutmuştur, daha da uzun yıllar tutacaktır.

Bu çerçevede ülkemizdeki sakin kent uygulamasını ilk defa Seferihisar’da başlatmıştır. Bizim Tunç Soyer’den belediyeler ve belediye başkanları olarak oldukça öğreneceğimiz şey var ve buna da ihtiyacımız var. Ardahan’ı onurlandıkları da için oldukca mutluyuz.

Kardeş şehrin anlamlı yalnızca bir kamyon verdim, çöp süpürme aracı verdim, al sana kardeş şehir değildir. Biz balık tutmak istiyoruz. Bu çerçevede oradan baktığı için hayatımdaki en mühim kazanım olarak gördüğüm Sayın Tunç Soyer’in buraya kadar gelmesi, sevgili eşi Neptün Ablamız geldi. Ardahan’ın tarihinde ilk kere bir hanım birleşke kurulması için bizimle değişiklik ve dönüşümü başlattı.

YORUM EKLE