Tutuklanma talebiyle mahkemeye sevk edilen Kürşat Ayvatoğlu hakkında karar verildi

Lüks aracında kokain kullandığı görüntülenen, savcılık sorgusunda “pudra şekeri” savunması yapan eski AKP Genel Merkez personeli Kürşat Ayvatoğlu, ikinci kez gözaltına alınınca çark etti, “kokain kullandığını” itiraf etti. Savcı, Ayvatoğlu’nun arasında bulunduğu 6 şüpheliyi tutuklanmaları istemiyle nöbetçi hakimliğe sevk etti. Hakimlik, 5 şüpheliyi serbest bırakırken, Ayvatoğlu’na konutu terk etmeme şartıyla adli kontrol kararı verildi.

Tutuklanma talebiyle mahkemeye sevk edilen Kürşat Ayvatoğlu hakkında karar verildi

Serbest bırakıldıktan sonra önceki gün yeniden gözaltına alınan Kürşat Ayvatoğlu’nun Ankara Emniyet Müdürlüğü’ndeki işlemeleri tamamlandı. Ayvatoğlu ile birlikte toplam 6 şüpheli akşam saatlerinde Ankara Adliyesi’ne şevk edildi. Şüphelilerden üçünün Ayvatoğlu ile birlikte araçta bulunan kişiler olduğu, kalan ikisinin ise Ayvatoğlu’na kokaini temin eden şüpheliler olduğu öğrenildi.

Ankaragazetecisi.com'dan Alican Uludağ'ın haberine göre; Kürşat Ayvatoğlu’nun ikinci kez gözaltına alındıktan sonra verdiği ifadede, bu kez görüntülerdeki maddenin kokain olduğunu itiraf ettiği belirtildi. Ayvatoğlu’nun ifadesinde kendisine kokaini satan kişinin de ismini verdiği kaydedildi. Bu şüpheli ifade üzerine gözaltına alındı.

(Fotoğraf: Alican Uludağ)

Soruşturma savcısı, ifadeler sonrası, 6 şüpheliyi tutuklama talebi ile nöbetçi sulh ceza hâkimliğine sevk etti. Ayvatoğlu’nun TCK’nın 188. maddesinin 3. Fıkrasında yer alan uyuşturucu ticareti ile suçlandığı, görüntüleri çeken kişinin ise uyuşturucu kullanmayı özendirmek ile suçlandığı belirtildi.

Saat 21:35 itibariyle sulh ceza hâkimliğinde 5. şüphelinin sorgusu tamamlandı.

Ayvatoğlu’nun ifadesi ise saat 21:51’de başladı. Ayvatoğlu, sulh ceza hakimi tarafından sorgulandı. İfade, 22:05’te sona erdi, 14 dakika sürdü.

Ankara 1. Sulh Ceza Hâkimliği, Kürşat Ayvatoğlu’nun konutu terk etmeme şartıyla adli kontrol altına alınmasına  karar verdi.

Diğer şüpheliler ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, serbest bırakma kararına itiraz etti, şu açıklamayı yaptı:

“Başsavcılığımız tarafından nöbetçi sulh ceza hakimliğine sevk edilen ve sorguları yapılan şüpheliler Hamza Kürşat Ayvatoglu ile Ayhan Orhun hakkında ev hapsi, diğer şüpheliler hakkında yurt dışı çıkış yasağı adli kontrol tedbirine karar verilmiş olup C. Başsavcılığımız tarafından karara karşı derhal itiraz edilmiştir. Kamuoyunasaygıyla duyurulur.”

Güncelleme Tarihi: 29 Mart 2021, 23:32
YORUM EKLE
YORUMLAR
İKİZKARDEŞLER !!!!!!!
İKİZKARDEŞLER !!!!!!! - 2 ay Önce

KALİTE VE ŞAHSİYETLERİ AYNI !!!!!

MÜSTAKBEL ''YARRAKİSTAN CUMHURBAŞKANIMIZ''
MÜSTAKBEL ''YARRAKİSTAN CUMHURBAŞKANIMIZ'' - 2 ay Önce

BU MUAZZAM BAŞARIDAN SONRA KESİN CUMHURBAŞKANI OLUR !

TAAAAAAAAAAA.....
TAAAAAAAAAAA..... - 2 ay Önce

Bu vatan hainlerinden; adam ve siyasetçi üreten, rezil milletim benim ! :(

ANANIN AKP'si
ANANIN AKP'si - 1 ay Önce

yatay çekim ondan ! dikey çekim olsaydı öyle çıkmazdı ! hele hele GÖTEY çekim olsaydı, bu GÖTÜN nasıl bi GÖTOĞLANI olduğu tam GÖTE çıkardı ! SİKİBOM KILIKLI İBNEEE ! ;-) hehehe...

TC ÖLÜMSÜZ MEHMETÇİK
TC ÖLÜMSÜZ MEHMETÇİK - 1 ay Önce

AK-TROL'LUK YAPARKEN İYİYDİ OROSPU ÇOCUKLARI !!!!!! vatandaş tekmeleyen, insanlara heryerde küfür eden, aşşağılayan, milletini soyup-soğana çeviren... ATATÜRK, TÜRK, TC, TSK, BAYRAK DÜŞMANI ! duruma göre arapçı-kürtçü ! ama her daim vatansız BOP'çu ! sahibinin yaratığı bi AK-PİÇ !!!!! HERŞEYİNİZİ YAZDIK 19 SENEDİR !!!!! EŞGALİNİZİ SİKİCEZ , MEZARLARINIZI SÖKECEZ ! BEKLEYİN SON GÜNÜNÜZÜ !

Arif Koçak
Arif Koçak - 1 ay Önce

Hukuk mu,guguk mu.

Yaşar Kuyumlu
Yaşar Kuyumlu - 1 ay Önce

Yau bu nasıl biriktir Reisinen. İçişleri Bakanıynan Reisin oğluyla resimleri var başkası olsaydı bu şahıs yaka paça nezarete atılmazmıydı yau siz adaletiyle nikahlı mısınız ayıp ama adalet +adalettir

128 MİLYAR $ + 5 TRİLYON $ (20 SENEDE YAĞMALADIĞIN !) NERDE ULAN BOP'ÇU RECEP ?
128 MİLYAR $ + 5 TRİLYON $ (20 SENEDE YAĞMALADIĞIN !) NERDE ULAN BOP'ÇU RECEP ? - 3 hafta Önce

128 MİLYAR $ + 5 TRİLYON $ (20 SENEDE YAĞMALADIĞIN !) NERDE ULAN BOP'ÇU RECEP ?