Üç fidanın idamlarının 50. yıl dönümünde İncirlik'e yürüyeceklerini açıklamışlardı: Yola çıktılar

Türkiye Komünist Gençliği (TKG); Deniz Gezmiş, Hüseyin İnan ve Yusuf Aslan'ın idamının 50. yıl dönümünde İncirlik'teki NATO üssüne gerçekleştireceklerini açıkladıkları yürüyüş için yola çıktı.

Üç fidanın idamlarının 50. yıl dönümünde İncirlik'e yürüyeceklerini açıklamışlardı: Yola çıktılar

Türkiye Komünist Gençliği (TKG), Deniz Gezmiş, Hüseyin İnan ve Yusuf Aslan'ın idamının 50. yılında Adana İncirlik'teki NATO üssüne yürüyüş başlatacaklarını açıklamışlardı.

banner112
TKG tarafından yapılan açıklamada, "NATO, karşısında her zaman gençliği buldu. Deniz, Yusuf ve Hüseyin 1972’de memleketlerini bu tehdide karşı savundukları, emekçilerin bağımsız Türkiye özlemine yanıt oldukları için düzen siyasetinin kirli elleriyle ölüme gönderilmiş ancak hafızalardan silinememişlerdir" denilirken, "Gençliğin Denizlerle çıktığı yolu daha ileriye taşıyarak adımlamaya devam ediyoruz: 15 Mayıs’ta İncirlik’te NATO üssüne yürüyoruz!" ifadesi kullanılmıştı.

''NATO'YA KARŞI TÜRKİYE GENÇLİĞİNİN SÖZÜNÜ SÖYLEMEYE GİDİYORUZ'

Türkiye Komünist Gençliği yürüyüş için yola çıktı. İstanbul'dan yola çıkmadan önce açıklama yapan TKG'liler, "Türkiye'nin dört bir yanından ülkemizi ve bölgemizi kan gölüne çevirmiş emperyalist silahlı örgüt NATO’ya karşı Türkiye gençliğinin sözünü söylemeye gidiyoruz. NATO terör örgütüne karşı gençlik işçi sınıfının sözünü söylemeye İncirlik'e yürüyor. Anti-emperyalizmin sesini yükseltmek için yüzlerce öğrenci yola çıkıyoruz. İncirlik'teki yürüyüş, bağımsızlık ve sosyalizm yürüyüşüdür" dedi.

Güncelleme Tarihi: 15 Mayıs 2022, 00:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER