Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'ndan Facebook uyarısı: Önlemlerinizi alın

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, "20 milyona yakın vatandaşımızın telefon, konum, doğum tarihleri, e-posta verileri bir hacker platformunda yayınlandı. Tüm vatandaşlarımızın USOM'un yayınladığı önlemleri almaları büyük önem taşıyor." dedi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'ndan Facebook uyarısı: Önlemlerinizi alın

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan sosyal medya hesabından Facebook ile ilgili  açıklamalarda bulundu.

'VERİ SKANDALI'

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, Twitter'dan yaptığı açıklamada " Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dijitalleşmenin en büyük zaafı veri kontrolünün tekelleşiyor olması. Az sayıda şirketin tüm dünyanın dijital verilerini kontrol ettiği çarpıklık gelecekte büyük sıkıntıların habercisidir.” demişti. Sayan, "Facebook'ta yine bir veri skandalı daha yaşanıyor. 20 milyona yakın vatandaşımızın telefon, konum, doğum tarihleri, e-posta verileri bir hacker platformunda yayınlandı. Facebook kullanan tüm vatandaşlarımızın Ulusal Siber Olaylara Müdahale Merkezi (USOM)’un yayınladığı önlemleri almaları büyük önem taşıyor." ifadelerini kullandı.  

 

YORUM EKLE