Üniversite öğrencilerine 'ülkücü'lerden bıçaklı saldırı!

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde, “Mülkiye Dayanışması” öğrenci grubu tarafından dün düzenlenen foruma, “ülkücü” olduğu öne sürülen bir grubun saldırması ile başlayan olaylar bugün de sürdü.

Üniversite öğrencilerine 'ülkücü'lerden bıçaklı saldırı!

Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde öğrencilerin oluşturduğu Mülkiye Dayanışması, dün; “Sefalete mahkum değiliz, krizin faturasını ödemek zorunda değiliz” sloganıyla bir forum düzenlemiş, “Yoksullaşmaya ve ekonomik krize karşı forumda buluşalım” çağrısıyla Siyasal Bilgiler Fakültesi’nin kantininde buluşan öğrenciler, “ülkücü” olduğu iddia edilen bir grubun saldırısına uğramıştı.

Fakültedeki gerginlik bugün de sürdü. “Ülkücü” olduğu iddia edilen bir kişinin, bıçak çekerek öğrencileri tehdit ettiği görüldü. Ardından Çevik Kuvvet’in okula girdiği belirtildi.

banner112
BIÇAKLI SALDIRI

Eski Mülkiyeliler Birliği Başkanı Dinçer Demirkent sosyal medya hesabından öğrencilere bıçak çeken kişiyi paylaştı. Demirkent'in paylaşımı şöyle:

"Sanıyorsunuz ki cezasızlık sürecek, ne yapsanız yanınıza kalacak, yargılanmayacaksınız. Öyle mi? Bu bıçaklıları kim örgütlüyor, ülke sorunlarını tartışmak için toplanan öğrencilerin üzerine salıyor, saldırganları koruyorsa hesabını verecek. Sorumluluk Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi ve Ankara Üniversitesi'ndedir." 

YORUM EKLE
YORUMLAR
ite tapanlar sahnede
ite tapanlar sahnede - 9 ay Önce

Bohcali sifirlanmamak icin yine itcileri ögrencilerin üzerine sürüyor. lan hainler bu ülkeye zararinizdan baska hic bir faydaniz olmadi. Siz beyinsizler eskiyalik yaparak korku havasi yaratarak bir yere varamadiniz varamiyacaksiniz.

SIRADAKİ HABER