Ünlü ekonomist dolar ve altın için kritik bilgiyi açıkladı

Altın ve dolarla ilgili yaptığı tahminleriyle dikkat çeken Haluk Özdil, "Bundan sonra doların üç günde 18 lira olacağını düşünmüyorum. Küçük yatırımcıda altına kayış var" dedi.

Ünlü ekonomist dolar ve altın için kritik bilgiyi açıkladı

Haluk Özdil, doların artık sert bir şekilde yukarı yönlü yükselişinin olmayacağını ve altın yatırımcısı için ise olumlu değerlendirme yaparak "Altının daha çok hızlanması ons tarafına bağlıdır" dedi.

banner112
Özdil "Bence bir süre daha stabil durum devam edecek. Ben bundan sonra doların üç günde 18 lira olacağını düşünmüyorum. Küçük yatırımcıda altına kayış var. Altının daha çok hızlanması ons tarafına da bağlıdır. Şu an 1800 dolar kırılma noktasıdır. Dünyada bir hiperenflasyon başladı. Türkiye’de dolardan bağımsız bundan etkilenecek" diye konuştu.

Haluk Özdil, "İleride FED faizleri artırırsa dünyanın ekonomik durgunluğa sürüklenme ihtimali de var. Bu söyleyeceğim devlet yetkilisinden özel bir bilgi, yetkili 'Türkiye’de bazı dengeleri 'yeni petrol kaynakları ve altın madenleri değiştirebilir' dedi. Türkiye’de bir şeyler bulunmuş olabilir. Üst düzey teknolojik ürünleri üretip satamazsak ilerideki sorunlar bence devam eder. Bu ihracat meselesini bir kademe daha arttırmak lazım" ifadelerini kullandı.

(yeniçağ)

YORUM EKLE
YORUMLAR
İSMAİL karıştıran
İSMAİL karıştıran - 3 hafta Önce

Kaymağını yiyen yedi devletle büyük iş adamları paraları yedi salaklar da 18 liradan aldı