Ünlü YouTuber Porçay hakkında tahliye kararı verildi

Avukat Ali Gül, yayımladığı parodi videosu nedeniyle hakkında uyuşturucu kullanımını özendirdiği gerekçesiyle Metris Cezaevi'ne giren Youtuber Erkan Porçay’a tahliye kararı verildiğini duyurdu.

Ünlü YouTuber Porçay hakkında tahliye kararı verildi

Yayınladığı 'Ezhel Parodi' isimli videodan dolayı hakkında 'uyuşturucu ve uyarıcı madde kullanımını özendirmek' suçundan dava açılan ve tutuklanan sosyal medya fenomeni Porçay hakkında tahliye kararı verildi. Avukat Ali Gül, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada "Porçay'ı birkaç saat içerisinde Metris Cezaevi’nden teslim alacağız inşallah. Sevenlerini beklerim" yazdı.

BU CEZAYI KALDIRTACAĞIZ

Ali Gül, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

"Porçay hakkında cezaevi kurulu bugün karar verdi, az önce infaz hakimliğinin de kararı verdiği bilgisini edindik. Kendisini birkaç saat içerisinde Metris Cezaevi’nden teslim alacağız inşallah. Sevenlerini beklerim.

Porçay cezaevinden tahliye ediliyor ancak 4 yıl 2 aylık ceza kaldırılmış değil. Karar düzeltme için başvurumuzu yaptık, önümüzdeki günlerde Anayasa Mahkemesi’ne de başvurumuzu yapacağız. Bu cezayı kaldırtacağız ve Porçay’ın hayatına hiçbir etkisi kalmayacak. Fakat bu akıl almaz karara imza atanlar çok pişman olacaklar bu yaptıkları yüzünden. Keşke ben o gün öyle yapmasaydım, bu saçmalığa kalkışmasaydım diyecekler ama geç olacak. Destek olan herkese çok teşekkür ediyorum."

Güncelleme Tarihi: 23 Haziran 2022, 19:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER