Vaka sayısına göre kademeli normalleşmede ilk sırada hangi iller var?

Türkiye’de bir hafta içindeki koronavirüs vakalarındaki artış açıklandı. Açıklanan güncel haritaya göre, Türkiye'nin doğusunda yer alan illerde vaka artışının çok düşük olduğu ve kademeli normalleşmede ilk sırayı alacakları görüldü.

Vaka sayısına göre kademeli normalleşmede ilk sırada hangi iller var?

Türkiye’de bir hafta içindeki koronavirüs vakalarındaki artış açıklandı.

Açıklanan güncel haritaya göre, Türkiye'nin doğusunda yer alan illerde vaka artışının çok düşük olduğu ve kademeli normalleşmede ilk sırayı alacakları görüldü.

Verilere göre Hakkari’de 4, Bitlis ve Tunceli’de 5, Şırnak’ta 6, Iğdır ve Kars’ta 7, Muş’ta 10, Bingöl ve Batman’da 11 vaka tespit edildi.

Artışın en yüksek olduğu il bin 330 vaka ile İstanbul olurken, onu 332 vaka sayısı ile Samsun, 292 vaka ile de Konya takip etti. Ankara’da 287 vaka tespit edilirken İzmir’de bu sayı 279 olarak açıklandı.

İşte il il koronavirüs vaka sayısındaki son durum:


 

ERDOĞAN NE DEMİŞTİ?

3 saatten fazla süren kabine toplantısının ardından konuşan AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan, koronavirüs tedbirleri ile ilgili yeni alınan kararları açıklayarak kademeli normalleşmeye geçileceğini söylemişti.

Erdoğan'ın konuyla ilgili sözleri şöyle:

"Salgının dünya ve şehirlerimiz bazında seyrini değerlendirdik. Kimi şehirlerimizde gayet iyi bir görünüm varken, kimi şehirlerimizde durumun sıkıntılı olduğunu gördük. 

Mart aşılamada çok büyük mesafe alacağımız bir ay olacak. Bu çerçevede illerimizi Sağlık Bakanlığımızın belirlediği kriterlere göre 4 gruba ayırarak Mart başı itibarıyla kademeli normalleşmeye başlıyoruz.

Cafe, restoran kıraathane gibi esnafımızı rahatlatacak şekilde düzenlenen yol haritası önümüzdeki günlerde açıklanacaktır.

Hafta sonu uygulamasından başlamak üzere sokağa çıkma yasaklarını da vaka sayılarıyla bağlantılı olarak kademeli şekilde kaldırıyoruz."

YORUM EKLE