Validebağ'da 63 yaşındaki kadının sırtını yumrukladılar

AKP'li Üsküdar Belediyesi'nin mahkeme kararını yok sayarak sabah saatlerinde Validebağ Korusu'na iş makineleriyle girerek bölgeye moloz ve kum bırakması mahalle sakinlerinin tepkisini çekti. Mahalle sakinlerinin belediye çalışanlarını engellemek için kurduğu barikatta polis, 63 yaşındaki bir vatandaşın sırtına yumruk attı.

Validebağ'da 63 yaşındaki kadının sırtını yumrukladılar

AKP'li Üsküdar Belediyesi,  1. derece doğal sit alanı olan Validebağ Korusu'na sabah saatlerinde iş makineleriyle girerek bölgeye kum ve moloz döktü. Bunun üzerine baskını duyuran Validebağ Gönüllüleri, direniş başlatarak herkesi koruyu korumak için bölgeye çağırdı. Koruda bir araya gelen vatandaşlar, AKP'li belediyeye tepkilerini göstererek belediye çalışanlarına engel olmaya çalıştı. 

63 yaşındaki bir vatandaş ise, belediye çalışanlarına engel olmak için kurulan barikatı dağıtmak isteyen polislerden birinin sırtına yumruk attığını söyleyerek yaşadığı ağrı nedeniyle evine gittiğini söyledi.

AKP'li belediyeye isyan eden vatandaş, "Ben bunu istemem bunu kaldırın. 32 yıldır biliyorum ben burayı, bugün bir yağmur yağsın alıp götürecek bunları" ifadeleriyle tepkisini dile getirdi.

Güncelleme Tarihi: 22 Eylül 2021, 00:29
YORUM EKLE