Vatandaşa 'Alışacaksınız' diyen AKP'li isim hakkında flaş iddia: Partisi harekete geçti

AKP Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) üyesi Mücahit Birinci’ye ait olduğu iddiasıyla sosyal medyada paylaşılan 'WhatsApp mesajları'nın partililer tarafından büyük tepki topladığı öne sürüldü. Ayrıca Birinci'nin konuya ilişkin AKP Genel Merkezi'ne çağrılarak uyarılacağı da iddialar arasında yer aldı.

Vatandaşa 'Alışacaksınız' diyen AKP'li isim hakkında flaş iddia: Partisi harekete geçti

AKP Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) üyesi Mücahit Birinci’nin parti yöneticilerinin bulunduğu WhatsApp grubundan ayrıldığı iddia edildi.  

Mücahit Birinci’ye ait olduğu iddia edilen WhatsApp yazışmaları son günlerde sosyal medyada yayılmıştı. İddiaları reddeden Mücahit Birinci, terörle mücadele savcılığına suç duyurusunda bulunduğunu açıklamıştı.

Birinci ile ilgili iddialara AKP yönetimindeki mesai arkadaşlarının sessiz kalması dikkat çekiyordu. Halktv'den İsmail Saymaz'ın haberine göre, konuyla ilgili konuşan AKP kaynakları, Mücahit Birinci’nin genel merkeze çağırılarak iddiaların sorulacağı ve kendisine uyarıda bulunulacağı bilgisini verdi.

'ERDOĞAN DA RAHATSIZ'

Ayrıca Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da Birinci’nin televizyon programlarına çok çıkması ve “Alışacaksınız” yönündeki açıklamasından rahatsız olduğu öğrenildi.

Parti yönetiminin bu tavrı sonrasında Birinci’nin MKYK üyelerinin bulunduğu WhatsApp grubundan ayrıldığı öne sürüldü.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Igrenc yaratik
Igrenc yaratik - 6 gün Önce

itin önde gideni diplomali yalaka