Veyis Ateş'e soruşturma açılıyor

Sedat Peker’in iddialarında ismi geçen Veyis Ateş’le ilgili Türkiye Gazeteciler Cemiyeti disiplin soruşturması açıyor.

Veyis Ateş'e soruşturma açılıyor

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC), TGC Hak ve Sorumluluk Bildirgesi'ne aykırı davrandığı gerekçesiyle üyesi Veyis Ateş hakkında soruşturma açma kararı aldı. Cemiyete Ateş'le ilgili çok sayıda şikâyet başvurusu yapıldığı ifade edildi.

Cumhuriyet'in haberine göre bu başvurular üzerine toplanan TGC Yönetim Kurulu, Veyis Ateş hakkında disiplin soruşturması açılmasına ve bu nedenle savunmasının istenmesine karar verdi.

PEKER NE DEMİŞTİ?

Organize suç örgütü kurduğu iddiasıyla hakkında tutuklama kararı bulunan Sedat Peker, 6 Haziran Pazar günü yayınladığı 9. videoda, Veyis Ateş hakkında, "Bodrum’da Paramount Otel var. Sahibi Sezgin Baran Korkmaz. Bu arkadaş Türkiye’de de aranıyor ABD’de de aranıyor. Otelinde kimler var? Veyis Ateş. Sizin aranan adamın otelinde ne işiniz var? Sizin maaşınız kaç para? Hani fatura? Bu bile suç. Daha da çıkacak. Veysi. Senin kayıtlar da çıkacak. 28 Aralık’ta operasyon yapılıyor. 29 Aralık 45 milyon doların ödenmesi gereken tarih. Sezgin Baran’ın karısını gözaltına alıyorlar. Bu Veysi. Ben olayı toparlayayım diye arayan bu Veyis. Aranan adamın oteline gidiyorsun, kalıyorsun, on binlerce yüz binlerce avro hesap ödemiyorsunuz. Sonra da adamı gasp ediyorsunuz. Kayıtlar var" ifadelerini kullanmıştı.


 

YORUM EKLE
YORUMLAR
DERSİMLİ BU İBNEYİDE BESLER ÇİMDİ !!!!
DERSİMLİ BU İBNEYİDE BESLER ÇİMDİ !!!! - 8 ay Önce

BELKİDE BESLİYORDUR !!!

ÇAĞDAŞ ULUS 'U GERİ İSTİYORUZ !!!!!!
ÇAĞDAŞ ULUS 'U GERİ İSTİYORUZ !!!!!! - 8 ay Önce

ÇAĞDAŞ ULUS 'U GERİ İSTİYORUZ !!!!!!