Yandaş Hakan Ural, 'Z kuşağı oy kullanmamalı' demişti... Behzat Uygur'dan bomba yanıt 

Tiyatrocu Behzat Uygur, sosyal medya hesabından "Sıkıntı Z kuşağı değil, sabah kuşağı" diye yazdı. Uygur'un bu paylaşımının, Z kuşağının oy kullanmaması gerektiği yönündeki açıklamalarıyla tepki çeken Hakan Ural'a yönelik olduğu değerlendirildi.

Yandaş Hakan Ural, 'Z kuşağı oy kullanmamalı' demişti... Behzat Uygur'dan bomba yanıt 

İktidara yakınlığıyla bilinen Hakan Ural'ın, Z kuşağı olarak bilinen 1996-2015 doğumlu olanları hedef aldığı konuşması tepki çekmişti. Ural, Z kuşağının oy kullanmaması gerektiğini ve siyasetle alakası olmadığını savunmuş; "Ülkede siyasetle bir alakan yok. Ülkenin geçmişini bilmiyorsun. Bugün bu ülkede ne olduğunu bilmiyorsun, bu ülkenin nelerle mücadele ettiğini bilmiyorsun, idelolojik olarak olgunlaşmış düşüncen ve fikrin yok ama oy atıyorsun. Belirleyicisin. Çok üzücü ve ürkütücü değil mi bu? Ben rica ediyorum gerçekten, bu farkındalığı yoksa oy kullanmamaları lazım bence" ifadelerini kullanmıştı.

banner112
Ural'ın Z kuşağı açıklamasının ardından tiyatro oyuncusu Behzat Uygur kişisel Twitter hesabından, "Sıkıntı z kuşağı değil sabah kuşağı…" diye yazdı. Uygur'un söz konusu paylaşımının gündem olan Hakan Ural'a yönelik olduğu değerlendirildi.  

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER