Yangını söndürmeye çalışan itfaiyecilere saldırdılar

Geçen hafta Sakarya'da plastik geri dönüşüm fabrikasında çıkan ve palet üretim tesisine de sıçrayan yangına müdahale etmeye çalışan itfaiyecilere çevredeki bazı şahısların saldırıda bulunduğu anlar cep telefonu kamerasına yansıdı.

Yangını söndürmeye çalışan itfaiyecilere saldırdılar

5 Eylül Pazar günü Sakarya'nın Arifiye ilçesi Hanlıköy Mahallesi Lale Sokak’ta bulunan plastik geri dönüşüm fabrikasında bilinmeyen bir sebeple çıkan ve kısa sürede büyüyerek geri dönüşüm fabrikasının yanındaki palet üretim tesisine de sıçrayan yangın için bölgeye çok sayıda ekip sevk edilmişti.

Orman Bölge Müdürlüğü’ne ait arazözler, TOMA, iş makineleri ve çok sayıda itfaiye ekibinin müdahalesi neticesinde yangın yaklaşık 2 saat süren çalışmaların ardından kontrol altına alınırken, yangında fabrika ve tesis bölümleri ile çok sayıda plastik ve ahşap malzeme kullanılamaz hale gelmişti.

Yaşanan yangını kontrol almak isteyen itfaiye erlerine bir grup vatandaşın saldırdığı çirkin anlar ise cep telefonu kamerası ile saniye saniye kaydedildi. Görevi başındaki itfaiyecilere yumruk ve tekme atan kişiler, diğer itfaiyecilerin müdahalesiyle uzaklaştırıldı.

(İHA)

YORUM EKLE