Yargıtay'ın 'Canan Kaftancıoğlu' kararına tepkiler çığ gibi!

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu hakkında verilen cezayı Yargıtay onadı. Bu duruma tepkiler yükselirken CHP'li vekiller de kararın hukuksuzluğuna vurgu yaptı.

Yargıtay'ın 'Canan Kaftancıoğlu' kararına tepkiler çığ gibi!

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu hakkıda verilen cezayı Yargıtay onadı. Karara çok sayıda tepki yükseldi ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu vekillere 'acil' çağrı yaptı. Kılıçdaroğlu, "Partimizin tüm milletvekilleri, derhal İstanbul il başkanlığı binamıza doğru yola çıkın" dedi.

'MASA BAŞINDA CEZALANDIRMA OPERASYONU'

CHP Genel Başkanı'nın Medyadan Sorumlu Başdanışmanı ve İzmir Milletvekili Tuncay Özkan da çok sert tepki gösterdi ve "Bu karar hukuksuzdur. Siyaseten yenemediğini masa başında cezalandırma operasyonudur. Tüm kadrolarımızla İstanbul İl Başkanımız Canan Kaftancıoğlu'nun yanındayız" dedi.

CHP Genel Sekreteri ve İzmir Milletvekili Selin Sayek Böke de tepkisini Twitter'dan şu sözlerle ifade etti:

"Saray'ın siyasi talimatıyla alınmış hukuksuz kararlarla halkın demokratik değişim iradesinin önünde duramazlar. Hep birlikte mücadele edeceğiz, bu hukuksuzluk düzenini değiştireceğiz!"

'SENİ BU ADALETSİZ DÜZENE TESLİM ETMEYECEĞİZ'

CHP Parti Meclisi üyesi ve Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır da Yargıtay kararına tepki gösterdi ve Kaftancıoğlu'na destek verdi. Başarır şu ifadeleri kullandı:

banner112
Türkiye’de yargı tüm kurumlarıyla iflas etmiştir! Bizler seni bu adaletsiz düzene teslim etmeyeceğiz!"

'BİR YOLDAŞIMIZIN AYAĞINA TAŞ DEĞSE TEK YUMRUK OLURUZ'

CHP Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya da  Genel Başkanımız Sn. @kilicdarogluk'un talimatıyla @CHP_istanbulil Örgütümüze gitmek için yola çıkıyorum. Bir yoldaşımızın ayağına taş değse, tüm @herkesicinCHP Örgütlerimizle tek yumruk oluruz."

'KORKU İKLİMİNE TESLİM OLMAYACAĞIZ'

CHP Adana Milletvekili Burhanettin Bulut ise Yargıtay'ın kararına tepkisini şu sözlerle dile getirdi:

"Saray'ın talimatıyla, hukuksuz bir şekilde İstanbul İl Başkanımız Canan Kaftancıoğlu hakkında 4 yıl 11 aylık cezanın yanı sıra siyasi yasak uygulanmasına karar verildi. Yaratmak istediğiniz korku iklimine teslim olmayacağız."

'EKONOMİYLE İLGİLİ BİR ŞEYLER YAPAMIYORLAR YAPACAKLARI GERGİNLİK YARATMAK'

CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kuşoğlu "Yargının bir skandal kararı bu. Onun ötesinde bir de siyasi boyutu var. Bilerek yapılmış, siyasi ortamı germeye, kutuplaştırmaya yönelik bir gayret var seçim öncesi. Bunu bekliyorduk…Ekonomiyle ilgili bir şeyler yapmıyorlar. Yapacakları gerginlik yaratmak. Siyasi ortamı germek. Kendi taraftarlarını ekonomi gündeminden çıkarıp ideolojik gündeme takmak. O kutuplaştırmayı artırarak eski oylarını almak. Seçimi böyle kazanacaklarını umuyorlar. Kimse bu numaraları yemez. Bu, ülke için büyük bir hainliktir" diyerek tepki gösterdi.

Güncelleme Tarihi: 12 Mayıs 2022, 16:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER